Konsole do gier

Nintendo może przygotować konsolę z systemem Android

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
5 komentarzy Dyskutuj z nami

Rzecz jasna mowa nie na takim przeniesionym wprost ze smartfonów, ale odpowiednio zmodyfikowanym na potrzeby konsoli.

Nintendo Google Android

Nintendo wciąż może pochwalić się wieloma sympatykami, ale wyniki finansowe Japończyków od dłuższego czasu pozostają poniżej oczekiwań. Być może dlatego planowany jest krok, którego mało kto się chyba spodziewał.

Wedle źródeł Nikkei, na które powołuje się również bardzo dobrze poinformowany zazwyczaj portal Kotaku, Nintendo w pocie czoła pracuje nad kolejną konsolą. Określana jest ona roboczą nazwą NX, ale najciekawsze jest to, że miałby pracować pod kontrolą systemu Google Android.

Rzecz jasna mowa nie na takim przeniesionym wprost ze smartfonów, ale odpowiednio zmodyfikowanym na potrzeby konsoli. Nintendo chciałoby dzięki temu otworzyć się na większą liczbę twórców gier, którzy mają podobno spore problemy z przygotowywaniem tytułów na obecne konsole japońskiego producenta.

Brzmi to bardzo interesująco i chyba rzeczywiście miałoby spory sens, ponieważ przełożyłoby się zapewne na zdecydowanie więcej gier. Z uwagą śledzić będziemy kolejne doniesienia na ten temat, chociaż na szybką premierę konsoli raczej nie ma co liczyć.

Źródło: kotaku

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Dni przenośnych konsol są policzone! Nawet jak wydadzą na Androidzie i tak się już dobrze nie sprzeda!
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  Takie coś?
  http://anandtech.com/show/9289/the-nvidia-shield-android-tv-review
 • avatar
  Kryspix
  A ja ostatnio zastanawiałem się nad zakupem Wii U lub New 3DS... Dla takiego casual'owego gracza jak ja to bardzo dobre rozwiązanie, więc chyba troszku poczekam na rozwój news'ów ;)