Konsole do gier

Nintendo SS? Wygląda na to, że nadciąga nowa konsola

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
21 komentarzy Dyskutuj z nami

Super Switch – właśnie tak może nazywać się nowy, lepiej wyposażony wariant konsoli Nintendo Switch, o którym mówi się od dawna, ale który wciąż nie został nawet zapowiedziany. 

Nadciąga Nintendo SS. A przynajmniej na to wygląda

Nintendo Switch to olbrzymi sukces „wielkiego N”. Konsola znalazła już 80 milionów nabywców, prześcigając w rankingu rodzinę 3DS, NES-a, SEGA Genesis czy nawet Xbox One. Zaraz po jej premierze w 2017 roku zaczęło się mówić o tym, że na rynek trafi też mocniejsza oraz tańsza wersja urządzenia. Tej drugiej już się doczekaliśmy (w postaci Nintendo Switch Lite), pierwsza zaś zbliża się wielkimi krokami. A przynajmniej na to się zanosi.

Z najnowszych informacji wynika jednak, że nie będzie to Switch Pro (jak do tej pory przypuszczaliśmy), lecz Nintendo SS, czyli Super Switch (a może jednak SNS: Super Nintendo Switch? Tak w nawiązaniu do konsoli Super Nintendo Entertainment System, która w tym roku obchodzi 30. rocznicę debiutu na rynku amerykańskim). 

Po co nam Nintendo Super Switch / Switch Pro?

Super Switch miałby mieć lepsze podzespoły w środku, dzięki czemu gry mogłyby działać w wyższej rozdzielczości oraz cechować się zarazem wysoką i stałą liczbą klatek na sekundę. Mogłoby to być istotne szczególnie w przypadku tych bardziej wymagających tytułów jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy też rodzimy Wiedźmin 3.

Jakie jest twoje zdanie na temat takiej konsoli? Uważasz, że byłaby to opcja godna rozważenia?

Źródło: Techspot, NotebookCheck

Czytaj dalej o Nintendo:

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  Nintendo SS - brzmi jak formacja wojskowa :D
  19
 • avatar
  patalajka26
  jawohl obersturmführer
  6
 • avatar
  Konto usunięte
  Teraz chorzy na głowę ludzie od poprawności politycznej będą atakować biedne Nintendo za związki z niemieckim narodem ludobójców :)
  4
 • avatar
  Yesusik
  Wolałbym jednak by nazwali to SNS, bo jak słusznie @kitamo zauważa, N...SS kojarzy się co najmniej "niefajnie" ;)
  3
 • avatar
  Nagash
  Konsola konieczna, ale nie mogą sobie pozwolić na 'double S' w skrócie. To brzmi tak dobrze jak 'Nintendo Switch Hiroshima Edition'.
  3
 • avatar
  grafi71
  "Z najnowszych informacji ..." - a skąd te "najnowsze informacje" ? bo jak na razie są to plotki, a samo Nintendo zdementowało wprowadzenie w tym roku fiskalnym nowej konsoli.
  2
 • avatar
  Fa_sol
  Chętnie kupię, lubię Nintendo a moją ostatnią konsolkę New 2DS XL pies mi zżarł jak był szczeniakiem. Całe szczęście karta pamięci i nośnik z grą ocalał. Najwyższy czas żeby kupić coś nowego.
  1
 • avatar
  k0zik
  Jeśli mają zwiększyć wydajność kosztem czasu grania na baterii to ja nie chcę :)
  1
 • avatar
  fonzie
  SpielerWaffen SS :-)
  1
 • avatar
  pawluto
  Niemcy się ucieszą...SS...hahahahahaha
  1
 • avatar
  Gnom_Z_Piany
  dryft padów, niska jakość, pozwy zbiorowe przeciwko nitendo. no biere.... coby somsiat zazdrościł.
  -1
 • avatar
  Maksio k
  Po co jakieś 4k według mnie bo ja i tak gram na nintendo sl i hd jest idealne a co dopiero 4k. I po co tworzyć nowa konsole jak wystarczyło by wydać aktualizacje która by podkręciła procesor. Moim zdaniem jakby tak było to fajnie by było gdyby była opcja normalna czyli 1 GHz i turbo czyli 1.5ghz
  Ale w trybie turbo by było maksymalnie 2 godziny na nsl a na ns byłoby 3.5 godziny
  -1
 • avatar
  kanapka90
  Nintendo SS - Nintendo Super Silne :D