Smartfony

Nokia zapowiada powrót na rynek - będą nowe smartfony i tablety

przeczytasz w 1 min.

Mówiło się o tym od dawna, teraz wydano oficjalny komunikat. Nokia zdecydowała się wrócić na rynek smartfonów i tabletów.

Nokia to dla branży mobilnej marka bardzo zasłużona. Jej losy w ostatnich latach nie były jednak pomyślne, chociaż wciąż jest szansa na to, że zwolennicy fińskiej myśli technologicznej będą mieli jeszcze powody do zadowolenia.

Po tym jak Microsoft kupił od Nokii dział mobilny ta druga zmuszona została do zniknięcia z rynku - przynajmniej w kontekście smartfonów. Zapisy w umowie pomiędzy producentami nie pozwalają na jej powrót aż do końca tego roku. Wiele razy mówiono, iż po upływie stosownych terminów Nokia będzie chciała wrócić do żywych, głosy takie pojawiały się nawet wprost z obozu producenta. Teraz potwierdzono to oficjalnie.

Nokia zapowiada powrót na rynek smartfonów i, co ważne, efekty tego zobaczyć mają klienci na całym świecie. Produkcja urządzeń zająć ma się HMD Global. Jeśli nic wam to nie mówi nie macie się czym martwić. Nie są to luki w pamięci. HMD Global to po prostu nowa firma, które swoją siedzibę ma również w Finlandii. Na jej czele stanął Arto Nummela mający za sobą pracę na wysokich stanowiskach w Nokii i Microsoft. W ciągu trzech lat przewidziana jest inwestycja ponad 500 milionów dolarów, co pomóc ma ponownie uczynić z Nokii silną markę.

Czego możemy się spodziewać? Zapowiedzi są odważne. Pojawić mają się produkty wysokiej jakości, oferta obejmować ma modele z praktycznie każdej półki cenowej. Produkowane będą klasyczne telefony oraz smartfony i tablety z systemem Google Android.

Źródło: digitaltrends, phonearena

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  7
  Powodzenia Nokia! Oby się udało!
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   jaki login, taki komentarz ;) czytać ze zrozumieniem!
   • avatar
    1tapir
    1
    Czekam jak będą nowe modele od Nokii :) , bo do dnia dzisiejszego nie zmieniłem starej N8, która działa dobrze od 4 lat. Mam nadzieję że dobrze zoptymalizują swoje nowe modele pod kątem działania akumulatora, bo to może być kluczowe dla wielu osób i sprzedaży nowych modeli.
    • avatar
     davyy88
     -1
     Szkoda, że Android. Obecnie praktycznie każdy go posiada, więc nowy producent smartfonów to nie jakiś ewenement.
     Już chyba bardziej wolałbym WP. Nokia by się jakoś wyróżniała, a nie była xx z kolei na liście smartfonów z Androidem.
     • avatar
      Evolved
      -1
      Tylko po co, są już skończenie, swoje 5 minut już mieli i je zmarnowali...
      • avatar
       ciomasta
       -19
       Już to widzę te telefony , Nowa Nokia Windows 10 z ceną 2tysiaków a podzespoły 4 letnie . Microsoft wszystko potrafi spartolić .
       • avatar
        quadi
        0
        Literówka:
        "co pomóc ma ponownie uczyć z Nokii silną markę"
        chyba miało być 'uczynić'
        • avatar
         killerek132
         0
         To nie Nokia wraca na rynek tylko Microsoft upada (w sferze telefonów), były już materiały na ten temat. Microsoft ma cholernie kiepskie wyniki w sprzedaży swoich smatfonów i musi kombinować, tyle że jeśli wychodzi z założenia że sama nazwa wyciągnie go z bagna którego narobił, to się myli.
         • avatar
          grzegorz01
          0
          Niech po prostu zrobią normalny, porządny telefon do rozmów bez uwięzi (czyt. kabla ładowarki). Jest ogromna luka na rynku i mnóstwo chętnych, którzy kupią go nawet jako drugi (obok smartfona), albo zastąpią nim swoje E52.