Aplikacje mobilne

Masz własne mieszkanie? Ta nowość w mObywatelu jest dla ciebie

przeczytasz w 1 min.

Problematyka procesów płatniczych w administracji publicznej jest tematem, który od dawna budzi wiele kontrowersji. Są one często uznawane za czasochłonne, niewygodne i skomplikowane. Aplikacja mObywatel może to zmienić.

Aplikacja mObywatel 2.0, która w lipcu tego roku ujrzała światło dzienne, stanowi swego rodzaju klucz do rozwiązywania cyfrowych problemów związanych z administracją publiczną. Pozwala choćby logować się do e-Urzędu Skarbowego i potwierdzać swoje dane za pomocą cyfrowych dokumentów. Teraz został podjęty kolejny istotny krok w kierunku ułatwienia obywatelom regulowania należności. 

Zapłacimy podatek od nieruchomości poprzez aplikację mObywatel

Mieszkańcy Bydgoszczy, Grudziądza i Torunia mogą już regulować należności z tytułu podatku od nieruchomości za pomocą aplikacji mObywatel. To znaczące osiągnięcie, które może przynieść wiele korzyści dla użytkowników.

Stało się to możliwe dzięki integracji platformy ePłatności z systemem OTAGO firmy Asseco. Kompatybilność z systemem płatności BLIK sprawia ponadto, że proces ten jest bezpieczny, wygodny i nie wiąże się z dodatkowymi kosztami w postaci prowizji. Z kolei dla samorządów oznacza to przyspieszenie i automatyzację księgowania wpłat.

10 milionów użytkowników mObywatela

Chęć udziału w tym projekcie wyraziły władze kilkudziesięciu polskich miast. Niewykluczone, że już niebawem lista zostanie więc wydłużona. To byłaby dobra wiadomość dla użytkowników mObywatela, których jest już około 10 milionów. 

Artur Siodmiak, dyrektor handlowy Asseco Data Systems, określił to wdrożenie jako „wielki krok naprzód w zakresie cyfryzacji i automatyzacji procesów płatniczych w administracji publicznej”, a zarazem jako „doskonały przykład współpracy sektora prywatnego i publicznego”.

Źródło: Asseco

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piomiq
  1
  Widać Asseco w zamówieniach publicznych bryluje. Miało kilka wtop, ale to nic. Wciąż można ciągnąć kasę z budżetu państwa....
  • avatar
   pawluto
   1
   Nigdy w życiu nie zainstaluje sobie na fona mObywatel...
   • avatar
    RaDoLo
    1
    Nie ufamy korporacjom takim jak np. właśnie Asseco ani nie instalujemy rządowych aplikacji na swoje własne, prywatne urządzenia. Ten portal już ssie cycka Big Pharmie i innym Żydkom. Pluje na was.
    • avatar
     Cinas
     0
     Masz prawo jazdy, sprawę w urzędzie, mieszkanie, coś co warto o Tobie wiedzieć lub opodatkować? Świetnie o to nowy "MFrajer" jest dla ciebie, żeby załatwić siebie znaczy każda sprawę łatwiej. Na razie będzie łatwiej i szybciej a potem... Boje się co będzie kiedy rząd, który chce dla nas jak najlepiej co pokazuje od wielu lat zbierze wszystkie dane, których potrzebuje. Sądzę, że wtedy pozostanie jedna jedyna słuszna droga.
     • avatar
      Dexterr
      0
      Nie chcę na telefonie żadnych rządowych aplikacji bo kompletnie im nie ufam. Nie rozumiem tych nachalnych reklam żeby tego używać. Obecnie cały apart państwowy łacznie z państwowymi firmami wydaje setki milionów z moich podatków na promowanie jedynie słusznej partii a podatki coraz to nowe i wyższe Propaganda gorsza niż za komuny.