SSD

Nowe pamięci SSD ExpressCard od Verbatim już dostępne

przeczytasz w 1 min.

Firma Verbatim, od lat specjalizująca się w produkcji nośników danych, wprowadziła na rynek karty ExpressCard SSD, oparte na technologii dysków SSD. Podczas gdy standardowe karty express oferują transfer około 30MB/s i 10MB/s (odczyt/zapis), nowe pamięci Verbatim pozwalają na transfer danych z prędkością odpowiednio aż 120MB/s oraz 30MB/s.

Verbatim oferuje nowe pamięci masowe w rozmiarach 16GB, 32GB oraz 64GB. Ich cena nie jest wygórowana - 16GB kosztuje €60, 32GB będzie sprzedawane w cenie €105 a najpojemniejsza wersja 64GB wyceniona została na €195. Karty te z pewnością ciekawy sposób na zwiększenie pojemności np. notebooków wyposażonych odpowiednie gniazdo.

Oferta jest dostępna tutaj.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Silver
  0
  Troche przesadzili z ceną, za 600zł można mieć dysk SSD 64GB
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Jeżeli chcą mieć więcej miejsca, to niech wyjmą stary HDD i go puszczą w obieg. W jego miejsce niech sobie wstawią SSD. Lepsze i wygodniejsze rozwiązanie. Ewentualnie jeżeli nie muszą mieć non stop podłączoną większą ilość miejsca, to można wrzucić SSD w kieszeń podłączaną przez USB. Zawsze to wygoda, bo podłączysz do każdego urządzenia z USB.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    niestety drogie te karty mają byc - trzeba będzie poczekac, aż troche stanieją :/ niestety