Systemy operacyjne

Nowy System operacyjny Apple: Mac OS X 10.6 Snow Leopard już od piątku w Polsce

przeczytasz w 2 min.

iSource, wyłączny dystrybutor produktów firmy Apple w Polsce, potwierdza oficjalną datę premiery najnowszej wersji systemu operacyjnego Apple. Mac OS X 10.6 Snow Leopard pojawi się zarówno w Polsce, jak i w krajach Europy Zachodniej, Ameryki Północnej czy w Japonii, w najbliższy piątek, 28 sierpnia.

Pakiet Leopard pojawi się w sieci Apple Premium Reseller oraz w najlepszych punktach Media Markt. Da to możliwość zakupu systemu w wielu miejscach w Polsce na raz, zgodnie z potrzebami rosnącej rzeszy użytkowników komputerów Apple. Wiele z nich przygotowuje specjalne przywitanie dla tych, którzy odwiedzą salony w pierwszym dniu dostępności nowego Snowa.

W Polsce ceny aktualizacji systemu Mac OS X 10.5 Leopard (licencja pojedyncza) będą kształtować się na poziomie zaledwie 129 zł, a Snow Leopard Family Pack (licencja rodzinna, obejmująca pięć stanowisk) to tylko 199 zł. Są to niskie ceny w porównaniu z cenami systemów konkurencyjnych.

Nie zapomniano także o aktualizacjach dla osób, które nabyły Maka po 8 czerwca 2009 roku. W tym przypadku kosztują one 9,95 USD (kwota pokrywa cenę produktu oraz koszty manipulacyjne i koszty dostawy). Natomiast każdy, kto jeszcze w lipcu 2009 dokonał zakupu pudełkowej wersji systemu Mac OS X 10.5 Leopard, otrzyma bezpłatny upgrade do wersji Mac OS X 10.6 Snow Leopard, po ukazaniu się tego produktu w sprzedaży. Więcej informacji na temat programu uaktualnienia Mac OS X Snow Leopard znajduje się na stronie: apple.com/pl/macosx/uptodate/

W skład pakietu Mac Box Set, przeznaczonego dla użytkowników Mac OS X 10.4 Tiger, wejdzie Mac OS X 10.6 Snow Leopard, iLife  09 (zawierająca iPhoto, iMovie, GarageBand, iWeb, i iDVD) oraz iWork 09, czyli pakiet programów użytkowych Apple do domu i do biura (obejmujący najnowsze wersje programów Pages, Numbers i Keynote).
W przypadku licencji pojedynczej będzie kosztował  699 zł, zaś koszt licencji rodzinnej wyniesie  949 zł.

Najbardziej istotne innowacje, jakie oferować będzie system to między innymi natywna, 64-bitowa kompatybilność (ponad 90% aplikacji wchodzących w skład systemu to aplikacje 64-bitowe) zapewniająca zwiększenie wydajności oraz stabilności, ale także zwiększająca odporność na ataki hakerów i złośliwego oprogramowania. Należy przy tym zaznaczyć, że MAC OS X jest już najbezpieczniejszym systemem operacyjnym na świecie. Ogromnym skokiem w przód jest technologia Grand Central Dispatch, ułatwiająca programistom pełne wykorzystanie mocy obliczeniowej systemów wielordzeniowych, dzięki którym aplikacje wykorzystują cały potencjał nowych procesorów.

Ciekawym elementem jest także technologia OpenCL, dzięki której potężna moc nowoczesnych procesorów graficznych może być wykorzystywane także do innych zastosowań – nie tylko do wyświetlania grafiki, dzięki tej opcji wzrost wydajności komputerów z systemem OSX jest ogromny. Dodatkową zaletą nowej wersji systemu operacyjnego jest zintegrowana obsługa Microsoft Exchange oraz to, że zaoszczędzi on ponad 7 GB miejsca na dysku po aktualizacji starej wersji systemu. Co więcej, instalacja Mac OS X 10.6 będzie szybsza od poprzednika – zajmie dwa razy mniej czasu.

Pełna lista zmian w nowym systemie dostępna jest na stronie Apple.com.pl

źródło: informacja prasowa

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  deel77
  0
  O, to MacOSX nie był 64bitowy? Całe szczęście, że teraz już będzie.
  • avatar
   cinkovsky
   0
   A czy jest możliwość wyboru przeglądarki internetowej? Jeśli nie, to KE powinna zablokować te "monopolistyczne praktyki Apple'a"...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Miło byłoby gdyby Windows 7 miał również OpenCL...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     No dobra, zobaczmy co za rewelacje mamy za "Jedyne 129zł":

     Nowatorskie wprowadzanie chińskich znaków ideograficznych.
     Łatwiejsze wysuwanie płyt. :D
     Odświeżanie ikony PDF - 1.8 x szybciej !!!!

     No bez jaj, M$ takie "ulepszenia" daje co miesiąc :P

     A poza tym czytamy: "Dopracowany, nie przeprojektowany"

     Czyli za update niedopracowanego 10.5 - tylko 129zł, aaaaa, bieeegne do skleeeepuuuuu.....
     • avatar
      Se8a90
      0
      Seven działa na 1 GB. Wiem bo używałem i do Wszystkich zadań pomijając gry sprawdzał się wyśmienicie - a na codzień jego użytkowanie było znacznie wygodniejsze.
      Teraz mam nowy pc i 2x tyle pamięci i działa świetnie. Raz się spotkałem że z grą i np. włączonym bitcometem co zjada sporo miejsca ramu miałem jej zajęcie na poziomie 94%. Czyli chwilowo wystarcza a zwiększenie do 4gb ty kwiestia niezbyt dużej kasy.

      Koledze teraz proponuje sprawdzenie seven na jego Semperonie 2800+ i 1,5 GB pamięci. Przeszkadza mu tylko zajmowanie powierzchni dysku z 15-20 gb.

      Ale ma on dysk 500 gb i przecież zajęcie przez system 20gb z 500 to i tak lepsza proporcja nić 3 gb na 20-40 jakie się posiadało w chwili premiery XP.....

      7 działa na 1 gb tak jak XP na 512mb.
      Nie jets nadzwyczajne aczkolwiek do internetu, filmów i muzyki sprawdza się doskonale, a seven to znaczie mniej zamulający z czasem system !! Mój działa 4 miesiące tak jakby był świerzy po instalacji a XP po takim czasie bez czyszczenia to straszny muł.