Tablety

Tegra X1 będzie napędzać tablety wielkości telewizorów

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Fuhu zapowiedziało, iż pracuje już nad tabletami, które wyposażone zostaną w najnowszy układ Nvidii i będą naprawdę bardzo duże.

Tegra X1

Targi CES 2015 przyniosły nam prezentację procesora Nvidia Tegra X1, którego wydajność będzie, przynajmniej wedle zapowiedzi, dwa razy większa niż w przypadku Tegra K1. Mowa zatem o naprawdę potężnej konstrukcji i już widać, że producenci mają co do niej ambitne plany.

Tegra X1 trafi miedzy innymi do branży motoryzacyjnej, ale rzecz jasna nie ominie rynku mobilnego. Okazuje się jednak, że w pierwszej kolejności może zagościć w urządzeniach, które nie trafią do naszych kieszeni, ale na ... ściany.

Fuhu zapowiedziało, iż pracuje już nad tabletami, które wyposażone zostaną w najnowszy układ Nvidii. Już samo to jest informacją interesującą, ale dodać trzeba, że mowa tutaj o urządzeniach, które wielkością przypominać będą telewizory.

Dwa mniejsze modele zaoferują bowiem ekrany o przekątnych 32'' i 43'' oraz rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. Dwaj więksi bracia to już z kolei przekątne 55" oraz 65' i rozdzielczość 4K. Przywoływanemu już procesorowi towarzyszyć będą 2 (w mniejszych modelach) lub 4 (w większych) GB pamięci RAM. Tablety zaoferują również moduły łączności Bluetooth, Wi-Fi i NFC i port HDMI. Nie zabraknie także systemu Google Android.

Tak naprawdę można mówić tutaj zatem także o dużych, nowoczesnych wyświetlaczach dotykowych. Zastosowanie? Sale konferencyjne lub szkoły, bo chyba mało kto zdecyduje się korzystać z takiej propozycji w domu, chociaż, kto bogatemu zabroni? Ceny dwóch większych modeli wynosić mają 2499 i 4000 dolarów.

Źródło: phonearena

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  W sam raz żeby poprzeglądać fejsbuka wieczorem w łóżku, czy zabrać do szkoły, by wreszcie wygodnie pograć w Angry Birds.
  2
 • avatar
  Logox
  Ogromne tablety zamiast tablic w szkołach... dzieciakom się spodoba ;)
  2
 • avatar
  kosmita
  Jak taki tablet 50 cali schować do kieszeni?
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Nic dziwnego. Wkońcu trzeb to schłodzić ;) (mówię żartobliwie, bo jeszcze nie wiemy jak się to będzie grzało, no ale tegra k1 pod obciążeniem (nvidia shield) potrafi sie rozgrzać, a tu wydajność ma być 2x większa o ile dobrze pamiętam
  )
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  słit