SSD

OCZ Summit SSD - premiera w przyszłym miesiącu

przeczytasz w 1 min.

W ofercie firmy OCZ już niedługo, bo w drugiej połowie kwietnia, pojawią się w sprzedaży zapowiadane dyski SSD z serii Summit. Produkty dostępne będą o pojemności 30, 60, 120 i 250 GB.

Napędy o wielkości 2.5-cala i interfejsie SATA II 3.0 Gbps, zostały wykonane w technologii MLC (multi-level cell) NAND flash. Posiadają  kontroler Samsunga z pamięcią cache wynoszącą 32 MB (30 i 60 GB) oraz 64 MB dla pozostałych dysków. Cena nie została jeszcze ujawniona, lecz można się spodziewać, że ceny będą nieco wyższe od modeli z serii Vertex, które kosztują od 128 do 775 dolarów.

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Od dawna mam chrapkę na dysk SSD a 400 zł za SSD30GB to już wcale nie tak dużo :]
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   a co to jest 30 GB ?? No chyba żeby tylko sam system na tym postawić ale dla mnie to trochę bez sensu - albo wszystko albo nic:)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    aha - jak na topowy dysk ocz-a to prezentuje się naprawdę zacnie , niezwykle wysmakowany design (żarcik)
    • avatar
     szawel
     0
     Ja nadal nie łapie co jest takiego fajnego w SSD. Mam zamiar wstawić nowy dysk do lapka, ale chodzi mi o pojemność, a nie o gadżet. Gdy dorównają stosunkiem cena/możliwości dyska HD, to może. Tymczasem w tej cenie mam 320GB za 250zł i 500GB za niecałe 400zł.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      jeżeli miałbym go używać edynie jako dysku do systemu to 30GB można by było kupić - większe jak narazie za drogie :/
      • avatar
       szawel
       0
       No dobrze, szybkość. Tylko wydawać tyle kasy na mały dysk, aby szybciej otwierały mi się okna? Bo raczej danych obrabiać na tak małej powierzchni się nie da. Dlatego nadal nie łapie idei.
       • avatar
        szawel
        0
        Widocznie. Mnie na prędkości aż tak nie zależy. Nie przerabiam nie wiadomo jakiej ilości danych aby odczuwać prędkość dysku. Lubię za to testować systemy, a do tego potrzebne jest miejsce. Wiele miejsca. Na każdy system około 8GB dla sensownego działania. Przy rozbudowanych distro nawet więcej. Do tego część dysku na własne klamoty. Obecnie ciężko mi to pomieścić na 250GB. Rozpatruję wymianę na 500GB. Mówimy oczywiście o laptopie. Będzie mnie to kosztować około 400zł. Natomiast SSD 250GB to wydatek rzędu 3000zł.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         OCZ to tacy sami tandeciarze jak Patriot. Omijać szerokim łukiem...