Aparaty cyfrowe

Olympus przedstawił nową lustrzankę E-620

przeczytasz w 1 min.

Za pomocą najnowszej lustrzanki Olympusa można rejestrować fenomenalne zdjęcia w łatwy sposób. W dodatku E-620, jak na tak szerokie możliwości, cechuje się stosunkowo niską ceną. 

Jak podaje źródło, E-620 jest świetną propozycją dla tych fotoamatorów, którzy dopiero po raz pierwszy sięgają po lustrzankę.

Olympus E-620 ma sensor High Speed Live Mos o rozdzielczości 12,3 mln pikseli, za przetwarzanie obrazu odpowiada zaś procesor True Pic III+. Takie połączenie umożliwia pracę z czułościami od ISO 100 do ISO 3200. Co więcej, matrycę wyposażono w ultradźwiękowy system automatycznego czyszczenia oraz moduł stabilizacji o wydajności 4 EV. Prędkość seryjnych zdjęć to z kolei ok. 4 klatki/s.

W najnowszej lustrzance nie brakuje trybu Live View, dzięki czemu możemy rejestrować zdjęcia tradycyjną metodą lub poprzez wizjer optyczny pokrywający ok. 95 proc. kadru, jak również za pomocą 2,7-calowego wyświetlacza LCD. Rzecz jasna, wyświetlacz jest w pełni obrotowy, co ma jeszcze bardziej ułatwić robienie zdjęć. Jeśli chodzi o Live View, ostrzenie odbywa się tutaj na zasadzie detekcji kontrastu, natomiast w przypadku gdy zdecydujemy się na wizjer - typowo, czyli na zasadzie detekcji fazy.


Nowa lustrzanka E-620 (Fot. Materiały prasowe)

Co warte wzmianki, Olympus oferuje nowy system autofokusa: siedem pól, z czego pięć jest krzyżowych. W tej klasie sprzętu jest to prawdopodobnie odpowiednia funkcjonalność i użytkownicy będą zadowoleni.

Lustrzanka E-620 oferuje m.in. wielokrotną ekspozycję z efektem widocznym na ekranie LCD w trakcie robienia, jak również filtry artystyczne, które modyfikują wykonane zdjęć według kilku wzorów. Znajdziemy też możliwość zastosowania kilku formatów zdjęcia - dostępne proporcje to 4:3, 3:2, 16:9 oraz kwadratu.

Sam korpus ma kosztować ok. 700 dol. Sprzedaż ma rozpocząć się od maja. Najnowsza lustrzanka Olympusa potrafi także nagrywać sekwencje wideo, podobnie jak Nikon D90.

Źródło: DailyTech.com

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Na pierwszy rzut oka wygląda nieźle. Czytam i widzę, że ta lustrzanka ma kilka naprawdę ciekawych funkcji, no ale każda rzecz ma wadę, a w tym przypadku to niestety cena.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   przecenili ja troche