Smartfony

Opóźnia się europejski debiut smartfona OnePlus One

z dnia 2014-06-20
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Jedni powiedzą, że winne są zbyt rygorystyczne przepisy, inni natomiast stwierdzą, iż producent zwyczajnie przekombinował. O co chodzi?

OnePlus One smartfon Europa

Nie mamy niestety dobrych wieści dla osób, które chciałyby sięgnąć po smartfona OnePlus One. Nie zawitał on jeszcze na nasz kontynent i jak widać nie jest mu do Europy szczególnie po drodze.

Producent poinformował właśnie, iż trzeba liczyć się z kolejnym opóźnieniem. Jedni powiedzą, że winne są zbyt rygorystyczne przepisy, inni natomiast stwierdzą, iż producent zwyczajnie przekombinował. O co chodzi?

Tak jak wiele innych produktów, tak i OnePlus One aby trafić na rynek europejski musi spełnić wymagania określonych dyrektyw i zostać oznaczony znakiem CE (Conformité Européenne). Wszystko było dobrze, gdyby nie fakt, iż producent zdecydował się nieco przerobić wspomniany znak, dzięki czemu miał on lepiej współgrać z innymi zastosowanymi tu oznaczeniami. Niestety, nie spodobało się to odpowiednim organom i dlatego też smartfon nie może trafić do sprzedaży.

Poprawa oznaczenia zająć ma producentowi około 2 tygodni. W ramach drobnej rekompensaty, osoby, które czekają na realizacje zamówień otrzymają folię ochronną na ekran. Najbardziej zdenerwowani mogą bez konsekwencji zrezygnować z zamówienia.

Źródło: pocketnow

marketplace

Komentarze

12
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Tak, co z tego, że mam zaproszenie jak nawet nie moge kupić telefonu...
  Zaloguj się
 • avatar
  Czekamy :)
 • avatar
  'Kochana' UE :)
 • avatar
  A tak przy okazji z tego co wyczytałem, to do folii na telefon podobno maja jeszcze dodac pokrowiec (case)
  Zaloguj się
 • avatar
  Oj ciężko. Pytanie z innej beczki? Czy kupując z ich strony automatycznie pójdzie wysyłka z Europy i zapłaci się 300€ za wersję 64 GB? Bo nie chciałbym żeby trafiło mnie że płacę 350$, a potem jeszcze cło itd.
  Zaloguj się
 • avatar
  OMG LOL i WTF? Bosz... Co to za wynalazek? Pewnie muzyka z tego to jedno wielkie pierdzenie i dudnienie. Podobnie jak przy szajsungu. Iphone to jest high-end, a nie jakies plastikowe badziewie buahahaha
 • avatar
  PRL-owski system sprzedaży skutecznie odstrasza mnie od zakupu. Cały ten system ma nakręcić ludzi na zakup tego telefonu.

  Wole pracować i dołożyć te 300zł i kupić telefon od normalnego producenta niż marnować czas żebrząc na forum o zaproszenie. Ceny telefonów u konkurencji cały czas lecą i zanim ten telefon będzie dostępny to może się okazać że nie będzie już tak atrakcyjny.


 • avatar
  UE UE ale skoro wszyscy producenci stosują jednakowy znaczek dyrektyw to dlaczego jakaś firma ma mieć przywilej stosowania innego oznaczenia?

  kiji mają 2 końce, zawsze.
 • avatar
  Czekam na premiere i buy