• benchmark.pl
 • Mobile
 • 30 minut do szczęścia - superszybkie ładowanie akumulatora OPPO Reno Ace
Mobile

30 minut do szczęścia - superszybkie ładowanie akumulatora OPPO Reno Ace

przeczytasz w 1 min.

Dzięki 65W ładowarce i technologii Super VOOC, możliwe jest pełne naładowanie akumulatora smartfona tak szybko.

OPPO Reno Ace to smartfon, który zadebiutuje w Chinach na początku października. Będzie miał kilka zalet, w tym 90 Hz wyświetlacz oraz 4000 mAh akumulator. Z tym ostatnim wiąże się zastosowanie technologii Super VOOC Flash Charge, która pozwala na naładowanie tego konkretnie akumulatora od 0 do 100% w niespełna pół godziny.

Oznacza to, że nawet kilkuminutowe ładowanie zapewni smartfonowi wystarczająco dużo energii na niezbyt intensywny dzień pracy.

65W ładowarka Super VOOC jest dużo szybsza niż stosowane obecnie urządzenia OPPO zgodne z VOOC 3.0, które w tym samym czasie naładują akumulator w ponad dwa razy mniejszym stopniu (około 40%). Technologię Super VOOC Flash Charge poznaliśmy już na początku tego roku, jako zapowiedź superszybkiego ładowania.

30 minut to świetny rezultat, ale ile dokładnie to pokażą dopiero testy

Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że producent zadbał o to by akumulator nie rozładowywał się do poziomu mniejszego niż 10% (z takiego poziomu startuje ładowanie) co oznacza, że ładowanie zaczyna się z nieco innego poziomu i porównanie z innymi ładowarkami i technologiami jest nieco na wyrost. Niemniej, nawet uwzględniając ten fakt, 30 minut by naładować w prawie w pełni akumulator smartfona to doskonały rezultat.

Test został przeprowadzony i uwieczniony na załączonym filmie przy włączonych wyświetlaczach obu porównywanych smartfonów, a to oznacza, że realne wyniki (przy ładowaniu bez włączonego ekranu) mogą także być inne (na plus).

Doskonały z perspektywy czasu ładowania, czy jednak bezpieczny dla samego akumulatora i smartfona? I nie chodzi tu o żywotność akumulatora, która zmniejsza się w zaniedbywalnym z perspektywy użytkownika stopniu, ale sam proces ładowania.

Źródło: playfuldroid

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Avantu
  1
  Z tego co kojarzę VOOC działa na takiej zasadzie że w telefonie są jakby dwie baterie ładowane równolegle, dlatego osiągają takie wyniki. Moim zdaniem najlepsze ładowanie ma Huawei, nie używają wyższego napięcia niż 5V dzięki czemu nie potrzebują dodatkowych układów przekształcających napięcie.
  • avatar
   1
   Szczerze mówiąc to najzdrowsze dla akumulatora jest doładowywanie, a nie pełne ładowanie. Najdłużej zachowa żywotność, jeśli ładujemy go od 20 do 80%.