Telewizory

Pierwszy telewizor Panasonic z Androidem pokazany światu

przeczytasz w 1 min.

Telewizor Panasonic z Android TV? Tak – i to już w tym roku. Japoński producent zapowiedział pierwsze modele wyposażone w system Smart TV od Google.

Telewizor Panasonic z Android TV - HX700/710

Nowe telewizory Panasonic pozwolą nam skorzystać z platformy Android TV. Japończycy zaprezentowali pierwsze, przeznaczone na europejski rynek modele Smart TV z systemem innym niż autorski MyHomeScreen. Ten ostatni działa płynnie i jest przejrzysty, ale funkcjonalność i katalog aplikacji zdecydowanie nie są jego najmocniejszymi punktami. Taką decyzję można więc w zupełności zrozumieć.

Panasonic HX700 TV

Pierwszymi telewizorami producenta z Osaki wykorzystującymi Androida będą HX700 i HX710. To urządzenia reprezentujące średnią półkę, z panelami LCD o rozdzielczości 4K. Obsługują HDR w trzech formatach: HDR10, HLG i Dolby Vision, ale nie ma co liczyć na lokalne ściemnianie. Pomiędzy sobą modele będą się różnić wyłącznie wyglądem, a do wyboru będą cztery warianty rozmiarowe: 

 • 43-calowy za 550 euro
 • 50-calowy za 600 euro 
 • 55-calowy za 700 euro 
 • 65-calowy za 950 euro 

Android TV oczywistym wyborem. Choć liderzy myślą inaczej

Sytuacja na rynku telewizorów zaczyna powoli przypominać tę, jaką znamy z sektora smartfonów. Coraz więcej producentów rezygnuje z własnych rozwiązań, stawiając na Androida. Panasonic dołączył do grona, w którym od dłuższego już czasu znajdują się między innymi Sony, TCL, Sharp, Xiaomi czy Philips. Choć ten ostatni (podobnie jak Panasonic) wciąż ma też w swojej ofercie modele ze swoim systemem. Jedynymi liczącymi się producentami, którzy wciąż w stu procentach opierają się Androidowi, są liderzy rynku TV, a więc Samsung i LG. 

Podkreślmy jednak, że póki co Android w telewizorach Panasonica jest jedynie eksperymentem. Jeżeli rozwiązanie nie będzie cieszyć się popularnością, Japończycy mogą z niego zrezygnować i kontynuować rozwijanie swojego MyHomeScreen. Czas pokaże jak się stanie.

Źródło: FlatpanelsHD, Panasonic, informacja własna

Czytaj dalej o telewizorach: 

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  0
  A najgorszym punktem obecnego systemu są dziwne decyzje producenta skutkujące tym, że dane nie wędrują bezpośrednio od wydawcy/dostawcy np. Netflix, tylko idą przez proxy Panasonic. W efekcie już kilka razy zdarzyło się, że przez np. całą sobotę nie było dostępu do żadnych usług sieciowych, bo coś im się sp...

  Jakoś LG nie wpadł na równie głupi pomysł, a ma swój własny WebOS.