Aparaty cyfrowe

Panasonic Lumix DMC-FX550

przeczytasz w 1 min.

Panasonic zaprezentował nowy stylowy model aparatu cyfrowego z eleganckiej serii FX. DMC-FX550 może pochwalić się 12,1-megapikselową matrycą i jasnym, szerokokątnym obiektywem Leica DC Vario-Elmarit z 5-krotnym zoomem.

W aparacie zastosowano 3-calowy dotykowy ekran LCD, oferujący funkcję dostosowywania swojego oświetlenia do panujących warunków. Ponadto urządzenie umożliwia nagrywanie filmów w maksymalnej rozdzielczości HD 1280 x 720 pikseli z płynnością 30 klatek na sekundę.

Z nowych funkcji warto wymienić Face Recognition, która jest dostępna w trybie iA (inteligent auto) i pozwala na rozpoznawanie i odróżnianie poszczególnych twarzy od siebie.

Lumix DMC-FX550 ma być dostępny już w marcu tego roku w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, srebrnej i złotej.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  za ile?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   12 mpx w kompakcie.. paranoja ;/
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Cieszy tendencja do stosowania w kompaktach obiektywów, których ogniskowa rozpoczyna się od 28 czy 24 mm (lub 25 - jak w prezentowanym aparacie). Choć dla mnie to bez większego znaczenia - jeśli kiedykolwiek kupię kompakt, to tylko Sigmę DP1 z matrycą Foveon i dobrą stałką - dla takiej rozpiętości tonalnej i szczegółowości: pliki.optyczne.pl/dp1/sig_dp1_fot10.jpg

    Co do matryc współczesnych kompaktów - niestety, magia dużych liczb i marketing robią swoje. Jakie są efekty upchania dużej ilości pikseli na maleńkiej matrycy? Po kolei: mniejsze piksele = mniej światła pada na piksel = trzeba bardziej wzmacniać sygnał = pojawiają się szumy i zmniejsza się rozpiętość tonalna matrycy. Oczywiście pojawiają się zaawansowane systemy odszumiania, ale oprócz szumu giną wtedy wszelkie szczegóły na zdjęciach. Właśnie spoglądam na zdjęcia z Panasonica DMC-LZ3 (5 MP) kolegi - przy ISO 200 wyglądają jak wyklejanka z plasteliny. Mam nadzieję, że za 2 - 3 lata nie będzie absurdów w rodzaju kompaktów o matrycac 20 - 30 MP, generujących olbrzymie pliki o szczegółowości porównywalnej z obrazami impresjonistów (z całym szacunkiem dla impresjonistów).
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     od suchych danych a testow jak robi zdjeca moze jeszcze wcale taki udany nie byc :),