Telefony

Pierwszy na świecie telefon Skype Video

przeczytasz w 2 min.

Asus AiGuru SV1 to telefon współpracujący z komunikatorem Skype, który pozwala także na rozmowy wideo.

Korporacja Asustek Computer zaprezetowała wczoraj pierwszy na świecie telefon współpracujacy z komuniaktorem Skype, który oferuje funkcję wideorozmów. Choć funkcjonalność urządzenia jest imponująca, sprzęt jest za ciężki i zbyt krótko pracuje na baterii, co z pewnością odbije się na jego popularności.


Oryginalny telefon Asusa (Fot. Electronista.com)

– AiGuru SV1 to pierwszy telefon, który pozwoli na wideorozmowy za pomocą komunikatora Skype. Ponieważ 25 proc. rozmów wykonywanych przez Skype to rozmowy wideo, wiemy, że taka forma komunikacji niedługo będzie wykorzystywana na masową skalę. Wideotelefon oferuje możliwość komunikowania się właśnie w taki sposób, dzięki czemu możemy nie tylko słyszeć, ale także widzieć naszego rozmówcę i rozmawiać z nim twarzą-w-twarz – powiedział Jonathan Cristensen, jeden z głównych menedżerów firmy Skype.

Telefon Asus AiGuru SV1 został wyposażony w 7-calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 800 x 480 pikseli, zintegrowaną kamerkę internetową o rozdzielczości VGA (640 x 480), mikrofon oraz głośnik. Nie brakuje też łączności bezprzewodowej w określonych miejscach. Urządzenie ma także łatwy w obsłudze interfejs oraz kilka najważniejszych przycisków (m.in. do odbierania i kończenia połączeń). Sprzęt obsługuje rozmowy głosowe i wideo, jak również pozwala korzystać z serwisów SkypeOut oraz SkypeIn.

Niestety gadżet waży – uwaga – 1,6 kg. Z tego powodu nie jest to raczej sprzęt przenośny, który moglibyśmy nosić w kieszeni spodni. Dodatkowo pozwala tylko na 20 min rozmów i 30 min w trybie czuwania, co oznacza, że moglibyśmy z niego korzystać raczej w domu, przemieszczając się z pokoju do pokoju. Takie ograniczenia sprawiają, że AiGuru SV1 nie ma co liczyć na rynkowy sukces.

Jeśli ktoś jest jednak zainteresowany zakupem telefonu Asusa, zamówienia można składać od 18 września na stronie internetowej Skype’a. Sprzęt będzie dostępny zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej. Sprzedaż rozpocznie się od października. Ceny wyniosą 229,95 dol. / 249,95 euro / 199,95 funtów.

Telefon trafi też do detalistów, ale dopiero pod koniec roku.

Źródło: X-bit labs.com

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Przepraszam, ale co tam tyle waży? Akumulator z motocykla?
    Zawsze miałem dobre zdanie o ASUSie, ale nie sądziłem, że przez ich pomysły opluję monitor herbatą.