Ciekawostki

Pierwszy zwiastun filmu Snowden

przeczytasz w 1 min.

To oparty na prawdziwych wydarzeniach thriller w reżyserii Olivera Stone'a i z Josephem Gordonem-Levittem w roli głównej.

Edward Snowden to jedna z najważniejszych postaci światka technologicznego (i nie tylko) ostatnich lat. Nie dziwi więc, że postanowiono zrobić o nim film. Takie obrazy rzadko się udają, ale tym razem mamy wszelkie prawo przypuszczać, że będzie inaczej. Przede wszystkim dlatego, że reżyseria thrillera powierzona została samemu Oliverowi Stone'owi. Opublikowany dopiero co pierwszy zwiastun również nastawia pozytywnie.

Film Snowden przedstawi historię opartą na prawdziwych wydarzeniach. Joseph Gordon-Levitt wcieli się w postać byłego pracownika CIA, który ujawnił poufne informacje NSA świadczące o prowadzonych przez nią masowych programach inwigilacyjnych. Snowden został uznany za zdrajcę, ale znalazł schronienie na terenie Rosji. Cała historia amerykańskiego demaskatora zostanie ukazana na ekranie.

Obok Gordona-Levitta w filmie zobaczymy również między innymi Nicolasa Cage'a, Scotta Eastwooda, Zachary'ego Quinto i Shailene Woodley. Scenariusz został opaty na dwóch książkach – „The Snowden Files” Luke'a Hardinga i „Time of the Octopus” Anatolija Kuczereny. Premiera filmu planowana jest na wrzesień. Tymczasem już teraz możemy obejrzeć pierwszy oficjalny zwiastun:

Warto zauważyć, że na zwiastunie widzimy Snowdena posługującego się kostką Rubika, w której ukryta została karta SD. Faktycznie to właśnie tej metody użył Amerykanin w swojej „akcji”. Kostka Rubika posłużyła także Snowdenowi do zasygnalizowania dziennikarzom Glennowi Greenwaldowi i Laurze Poitras, że to on podczas ich spotkania w Hongkongu.

A co na ten zwiastun sam Snowden? Zdaje się, że jest zadowolony. Na Twitterze napisał: „przez dwie minuty i trzydzieści dziewięć sekund wszyscy w NSA wstrzymali pracę”.

Źródło: The Verge, Tech Insider

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  To może być ciekawe, czas znów odwiedzić kino.
  • avatar
   scorpion1236
   1
   Przecież został nagrany "Citizenfour" w roli głównej ze Snowdenem. Nie rozumiem po co nagrywać po raz kolejny ten sam temat, który został już wyczerpany, a i tak nie ukaże całej prawdy o tym co świat chciałby usłyszeć.
   • avatar
    baren
    -3
    Że o tym (z góry zaplanowanym) podwójnym agencie nakręcili film ... O tempora, o mores! Społeczeństwo, jak bydło, tak łatwo jest urabiać.
    • avatar
     Q'bot
     -6
     Mogli choć obsadzić prawdziwego Snowden'a w roli głównej...
     • avatar
      romisz
      0
      Poul Galka?

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login