Filmy / seriale / VOD

Pierwszy zwiastun nowego filmu Mortal Kombat wygląda bardzo obiecująco

przeczytasz w 2 min.

Temat Mortal Kombat pojawiał się już kilkukrotnie, ale brakowało konkretów. Dziś zostały ujawnione, pokazano pierwszy zwiastun, przedstawiono też bliższy zarys fabuły filmu.

Mortal Kombat otrzymał pierwszy zwiastun

Gracze znają Mortal Kombat doskonale, nie jest to również marka obca sympatykom kina. I to właśnie ci drudzy powinni mieć w najbliższym czasie powody do zadowolenia. Zanosi się na to, że nowy film Mortal Kombat nie tylko pojawi się zgodnie z planem, ale będzie też godny uwagi. Nie ma tutaj uciekania od inspiracji właśnie grami i efekty mają być widoczne chociażby w scenach walk. Przywoływany materiał wideo pokazuje, że faktycznie zanosi się na naprawdę sporą dawkę brutalności i rozlewu krwi.

O czym będzie nowy Mortal Kombat?

Jak będzie wyglądało tło fabularne? Wraz ze zwiastunem ujawniono krótki, ale treściwy opis, który przybliża historię, jaką można będzie tu poznać. Najczęściej na ekranie powinni gościć Cole Young i Sony Blade, ale znanych postaci będzie zdecydowanie więcej.

„Zawodnik mieszanych sztuk walki Cole Young przywykł do tego, że obrywa za pieniądze. Nie ma jednak pojęcia o swoim pochodzeniu i nie wie, dlaczego władca Zaświatów Shang Tsung nasłał na niego swojego najlepszego wojownika, Sub-Zero, kriomancera z innego wymiaru. W obawie o bezpieczeństwo rodziny Cole udaje się na poszukiwanie Sonyi Blade, poleconą mu przez Jaxa. Ten major sił specjalnych ma takie samo dziwne znamię w kształcie smoka, z jakim urodził się Cole. Wkrótce Cole trafia do świątyni Lorda Raidena, jednego ze Starszych Bóstw i obrońcy Ziemi, zapewniającego schronienie tym, którzy mają smocze znamię. W świątyni Cole trenuje z doświadczonymi wojownikami Liu Kangiem i Kung Lao oraz zbuntowanym najemnikiem Kano. Wspólnie staną do walki największych mistrzów Ziemi z przeciwnikami z Zaświatów, w której stawką jest wszechświat. Ale czy Cole zdoła uwolnić swoje arcana – niezmierzoną moc we wnętrzu duszy – i zdąży nie tylko ocalić bliskich, ale i powstrzymać Zaświaty raz na zawsze?”

Mortal Kombat zostanie wyreżyserowany przez Simona McQuoida, dla którego będzie to debiut z filmami fabularnymi. Większe doświadczenie mają produceni, a w rolach głównych bohaterów wystąpią między innymi Tadanobu Asano (Raiden), Max Huang (Kung Lao), Joe Taslim (Bi-Han i Sub-Zero), Jessica McNamee (Sonya Blade) i Lewis Tan (Cole Young).

Kiedy premiera filmu Mortal Kombat?

Mortal Kombat ma trafić do kin w kwietniu tego roku. Problem w tym, że w wielu krajach pozostają one zamknięte w związku pandemią i przedłużającymi się ograniczeniami.

Z tego względu cieszyć może fakt, że poza kinami film da się zobaczyć w domu, dzięki jednemu z serwisów streamingowych. Niestety, akurat dla nas to małe pocieszenie, ponieważ mowa o HBO Max, który nie jest jeszcze dostępny w Polsce.

Źródło: Warner Bros Polska

Warto zobaczyć również:

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hiigara
  8
  Jak zobaczyłem Raidena to jakoś spodziewałem się zobaczyć twarz Christophera Lambert
  • avatar
   q3aki
   2
   Test your might!
   • avatar
    PerfectDAY
    2
    Faktycznie nieźle to wygląda.
    • avatar
     SadSam
     2
     Keno jest Irlandczykiem... hmm...
     • avatar
      kombajn
      1
      Sądząc po zwiastunie zapowiada się... jeszcze gorzej niż oryginał z 95
      • avatar
       Much_
       1
       Zajechało power reńdżers ;p
       • avatar
        lkozierowski
        1
        zajebisty trailer
        • avatar
         diabolum
         0
         OK...jestem :)
         • avatar
          pawluto
          -7
          Tragedia...znowu nie udane wejście na duży ekran gry komputerowej...efekty niczym robione na Amiga 1200...
          • avatar
           Hydrofon7
           0
           Co za lipa z super Holyludzkimi efektami i scenariuszem Pierwszy MK to jedyny prawilny
           • avatar
            Man1ek
            0
            Nie mogę się doczekać. Mortal Kombat w pierwszym wydaniu to był pierwszy film, na który poszedłem sam z kolegą do kina (nie z wycieczką ze szkoły). Kino Neptun w Gdańsku :) Miałem wtedy 12 lat