Gry komputerowe

Społeczność Planetside 2 pobija rekord największej liczby graczy w pojedynku FPS

przeczytasz w 1 min.

Według rejestru w tym samym czasie na serwerze tego MMOFPS znajdowało się dokładnie 1158 osób.

Planetside 2 FPS

W miniony weekend społeczność gry Planetside 2 pobiła światowy rekord największej liczby graczy jednocześnie uczestniczących w strzelaninie FPS. Według rejestru w tym samym czasie na serwerze znajdowało się dokładnie 1158 osób.

Obecnie zapisanym w Księdze Rekordów Guinessa najlepszym pod tym względem wynikiem jest 999 osób. Rekord należy do przeglądarkowej strzelanki Man vs Machine, której gracze ustanowili go w 2012 roku. Wygląda na to, że po 2 latach rekord przejdzie w ręce społeczności Planetside 2. 

Co ciekawe, zanim gracze Man vs Machine ustanowili swój rekord, wcześniej należał on do żadnej innej, jak właśnie społeczności pierwszego Planetside. Pod względem liczebności pierwszoosobowych pojedynków seria ta nie ma zatem sobie równych.

„Jesteśmy podekscytowani tym, że rekord powraca do społeczności Planetside. To gracze definiują grę i dlatego to właśnie im chcielibyśmy pogratulować osiągnięcia tak wspaniałego wyniku. Dziękujemy wam też za to, że uczyniliście z Planetside 2 to, czym zawsze miało być” – powiedział David Carey, producent Planetside 2.

Pojedynek z rekordową liczbą 1158 graczy odbył się 24 stycznia. Został on zarejestrowany za pośrednictwem platformy Twitch. Możecie go zobaczyć poniżej:

Źródło: Polygon, GameSpot

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  18
  A co to za nowomoda ? Automatycznie włączający się filmik chyba już was doszczętnie pogięło.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   heh napisałem posta, że plakaty, które ma pan szanowny rudy grubas Nowaj mi się nie podobają, to spaślak sie o mało nie popłakał i zbanował mi konto ZA NIC :) dorosły chłop a się zachowuje jak dzieciak
   naprawdę świetna i dojrzała moderacja na forum benchmark
   DNO I WODOROSTY
   http://i.imgur.com/A5le1Ko.png