Konsole do gier

Sprzedaż Playstation Vita gwałtownie wzrosła

przeczytasz w 1 min.

Sony ma ostatnio powody do zadowolenia. Co kryje się za dużym wzrostem zainteresowania Playstation Vita?

Playstation Vita konsola

Sony ma ostatnio powody do zadowolenia. Wygląda na to, że premiera PlayStation 4 pociągnęła za sobą inne korzystne dla japońskiego producenta wydarzenia.

To, że PlayStation 4 sprzedaje się bardzo dobrze nie jest tajemnicą. Okazuje się jednak, że premiera owej konsoli przyczyniła się również do bardzo dużego wzrostu zainteresowania innym urządzeniem Sony, a mianowicie Playstation Vita.

Od razu po swojej premierze mobilna konsola sprzedawała się dość słabo, ale potem sytuacja nieco się poprawiła. Cały czas nie można było mówić jednak o wynikach rewelacyjnych. Okazuje się, że takowe przyszły dopiero teraz.

Według raportu magazynu MCV, podczas premierowego tygodnia PlayStation 4 sprzedaż Playstation Vita wzrosła aż o 68%. W kolejnych siedmiu dniach nie było wiele gorzej, ponieważ w stosunku do sytuacji sprzed debiutu PlayStation 4 sprzedaż była wyższa o 65%.

"Sprzedaż PS Vita wzrasta z tygodnia na tydzień, a cały proces rozpoczął się od momentu startu naszej kampanii reklamowej. Nowa reklama TV pojawiła się tym tygodniu, a my już zobaczyliśmy wspaniałe opinie od właścicieli PS4 korzystających z funkcji Remote Play. Jak widać, PS Vita to świetna propozycja jako samodzielne urządzenia lub jako idealny towarzysz do PS4." - Ben Law z firmy Sony

Chociaż nie ujawniono dokładnych ilości sprzedanych egzemplarzy, a opisana sytuacja dotyczy rynku brytyjskiego, to nie ulega wątpliwości, że japoński producent ma się z czego cieszyć.

Jeszcze przed premierą PlayStation 4, Sony sugerowało, że pojawienie się tej konsoli może dość mocno wpłynąć na zainteresowanie Playstation Vita. Jak widać, producent miał sporo racji.

Źródło: videogamer, graingergames

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  21
  -babciu kup mi playstation 4
  -dobrze wnuczku

  w sklepie:
  -prosze plejsteszon
  -ktore?
  -ktorekolwiek
  • avatar
   kemot456
   4
   Witamy w świecie słabych konsol nowej generacji.
   • avatar
    Sakret
    4
    I tak konsole przenośne najbardziej sprawdzają się w Azji tam mają największy popyt, w końcu co się dziwić jak żyją na 20 m2 i prawie w ogóle czasu w domu nie spędzają.

    Z resztą co się dziwić że wzrosła sprzedaż zrobili promocję i ludzie kupują na święta.

    Najgorzsze jest to że neidługo a nawet już konsole są wypychane do lamusa bo dzisijsze modele komórek biją je wydajnościowo na głowę.
    • avatar
     Ehhhm
     3
     Na Vite jest kilka niezłych RPGów, sam planuję jej zakup. Mam nadzieję, że nie "zdechnie" zbyt szybko.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      no to sony niezle zarobi :D mam nadzieje ze przeznacza to na rozwoj PS5 zeby wkoncu dorownala komputerom z tego samego roku a nie 3 lata wstecz :D
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       No trzeba przyznać Sony to nieźle wymyśliło
       • avatar
        Logox
        0
        PS Vita jest z pewnością ciekawym urządzeniem. Musze się temu bliżej przyjrzeć i zobaczyć czyby się u mnie sprawdziło.
        • avatar
         michal0120
         -1
         racja lepiej kupić dobrą komórkę można zadzwonić zagrać
         • avatar
          COD418
          0
          Mmm coś z osprzętem ps vity i android i nie mówie o tanich chińskich tableto konsolach tylko wypiepszyć os vity i android wstawić. Gierki będą i dobre sterowanie