Konsole do gier

Sprzedaż Playstation Vita gwałtownie wzrosła

Sony ma ostatnio powody do zadowolenia. Co kryje się za dużym wzrostem zainteresowania Playstation Vita?

Playstation Vita konsola

Sony ma ostatnio powody do zadowolenia. Wygląda na to, że premiera PlayStation 4 pociągnęła za sobą inne korzystne dla japońskiego producenta wydarzenia.

To, że PlayStation 4 sprzedaje się bardzo dobrze nie jest tajemnicą. Okazuje się jednak, że premiera owej konsoli przyczyniła się również do bardzo dużego wzrostu zainteresowania innym urządzeniem Sony, a mianowicie Playstation Vita.

Od razu po swojej premierze mobilna konsola sprzedawała się dość słabo, ale potem sytuacja nieco się poprawiła. Cały czas nie można było mówić jednak o wynikach rewelacyjnych. Okazuje się, że takowe przyszły dopiero teraz.

Według raportu magazynu MCV, podczas premierowego tygodnia PlayStation 4 sprzedaż Playstation Vita wzrosła aż o 68%. W kolejnych siedmiu dniach nie było wiele gorzej, ponieważ w stosunku do sytuacji sprzed debiutu PlayStation 4 sprzedaż była wyższa o 65%.

"Sprzedaż PS Vita wzrasta z tygodnia na tydzień, a cały proces rozpoczął się od momentu startu naszej kampanii reklamowej. Nowa reklama TV pojawiła się tym tygodniu, a my już zobaczyliśmy wspaniałe opinie od właścicieli PS4 korzystających z funkcji Remote Play. Jak widać, PS Vita to świetna propozycja jako samodzielne urządzenia lub jako idealny towarzysz do PS4." - Ben Law z firmy Sony

Chociaż nie ujawniono dokładnych ilości sprzedanych egzemplarzy, a opisana sytuacja dotyczy rynku brytyjskiego, to nie ulega wątpliwości, że japoński producent ma się z czego cieszyć.

Jeszcze przed premierą PlayStation 4, Sony sugerowało, że pojawienie się tej konsoli może dość mocno wpłynąć na zainteresowanie Playstation Vita. Jak widać, producent miał sporo racji.

Źródło: videogamer, graingergames

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  21
  -babciu kup mi playstation 4
  -dobrze wnuczku

  w sklepie:
  -prosze plejsteszon
  -ktore?
  -ktorekolwiek
  • avatar
   kemot456
   4
   Witamy w świecie słabych konsol nowej generacji.
   • avatar
    Sakret
    4
    I tak konsole przenośne najbardziej sprawdzają się w Azji tam mają największy popyt, w końcu co się dziwić jak żyją na 20 m2 i prawie w ogóle czasu w domu nie spędzają.

    Z resztą co się dziwić że wzrosła sprzedaż zrobili promocję i ludzie kupują na święta.

    Najgorzsze jest to że neidługo a nawet już konsole są wypychane do lamusa bo dzisijsze modele komórek biją je wydajnościowo na głowę.
    • avatar
     Ehhhm
     3
     Na Vite jest kilka niezłych RPGów, sam planuję jej zakup. Mam nadzieję, że nie "zdechnie" zbyt szybko.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      no to sony niezle zarobi :D mam nadzieje ze przeznacza to na rozwoj PS5 zeby wkoncu dorownala komputerom z tego samego roku a nie 3 lata wstecz :D
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       No trzeba przyznać Sony to nieźle wymyśliło
       • avatar
        Logox
        0
        PS Vita jest z pewnością ciekawym urządzeniem. Musze się temu bliżej przyjrzeć i zobaczyć czyby się u mnie sprawdziło.
        • avatar
         michal0120
         -1
         racja lepiej kupić dobrą komórkę można zadzwonić zagrać
         • avatar
          COD418
          0
          Mmm coś z osprzętem ps vity i android i nie mówie o tanich chińskich tableto konsolach tylko wypiepszyć os vity i android wstawić. Gierki będą i dobre sterowanie