Płyty główne

Płyta ASUS ROG Maximus Z690 Hero z poważną usterką. Sprzęt może się zapalić

przeczytasz w 1 min.

ASUS ROG Maximus Z690 Hero to jedna z lepszych płyt głównych pod nowe procesory Intel. Okazuje się, że pewna partia sprzętu została źle wyprodukowana – jej użytkowanie może doprowadzić do uszkodzenia komputera lub nawet pożaru.

ASUS ROG Maximus Z690 Hero to gamingowa płyta główna z podstawką LGA 1700 pod procesory Core 12. (Alder Lake-S) i 13. generacji (Raptor Lake-S). Uwagę zwraca nie tylko efektowny design, ale też funkcjonalność płyty - to jeden z najlepszych modeli dla graczy.

Płyta główna ASUS ROG Maximus Z690 Hero z poważną usterką

Firma ASUS opublikowała oświadczenie, w którym informuje użytkowników o problemach z płytą – w niektórych modelach ma występować poważna usterka. Chodzi o kondensator na laminacie – został on zamontowany w odwrotnej pozycji, co objawia się kodem POST 53. Problem w tym, że wada może też doprowadzić do zwarcia, przegrzania lub stopienia, stwarzając zagrożenie poparzeniem lub pożarem. Problem był już opisywany w ubiegłym roku, ale ujawniono więcej szczegółów o usterce.

ASUS ROG Maximus Z690 Hero

Producent otrzymał 10 zgłoszeń od użytkowników wadliwych płyt, ale problem ma dotyczyć około 10 000 sztuk sprzedawanych za pośrednictwem amerykańskich sklepów Best Buy, Micro Center, Newegg i Amazon.com. Wadliwe modele były wyprodukowane w 2021 roku - można je rozpoznać po numerze seryjnym zaczynającym się na MA, MB i MC (numer seryjny można sprawdzić na naklejce przy wtyczce ATX24-pin, ale można też wpisać go na tej stronie).

Przy okazji opublikowano następujące oświadczenie:

ASUS zobowiązuje się do wytwarzania produktów najwyżej jakości i bardzo poważnie traktuje każdy incydent zgłoszony przez naszych cenionych klientów, podejmując natychmiastowe działania.

Producent zorganizował akcję wymiany wadliwych modeli. W tym celu należy zgłosić wadliwy egzemplarz za pośrednictwem strony wsparcia technicznego – po zweryfikowaniu zgłoszenia producent za darmo wymieni sprzęt na sprawną sztukę. Problem został też zgłoszony do Komisja ds. bezpieczeństwa produktów konsumenckich (CPFC - Consumer Product Safety Commission).

Źródło: ASUS, ASUS Republic of Gamers, CPFC

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Blejd
  4
  Było to już wałkowane po premierze Z690 .. można było sobie sprawdzić na stronie wpisując swój serial numer płyty i sprawdzić czy posiada się wadliwą sztukę , dalibyście już coś na temat z790:)
  • avatar
   Gatts-25
   1
   Reklama dźwignią handlu a jak widać od jakiegoś czasu Reklamą jest też wadliwe wydawanie produktu, który potem wymieniają w ramach właśnie Dobrej Reklamy dla firmy. Fajna sprawa jak to firma dba o kupujących i nie wciska im byle czego albo wymiana.
   • avatar
    pawluto
    -1
    Asus upada coraz niżej...Są lepsze firmy i im ufam a nie Asusowi...
    • avatar
     fonzie
     0
     Ja tam chętnie przygarnę nieodpłatnie taką wadliwą sztukę xD
     • avatar
      Yournicknamehere
      0
      W artykule można przeczytać "problem ma dotyczyć około 10 000 sztuk sprzedawanych za pośrednictwem amerykańskich sklepów Best Buy, Micro Center, Newegg i Amazon.com."
      Po czym zaraz pod artykułem widać ofertę 3 różnych sklepów w tym... Amazonu ;) Z ceną niszą o parę stów niż konkurencja. Hmm