Ciekawostki

Po lotnisku spacerem i bez przeszkód - „ścieżka biometryczna” Emirates

przeczytasz w 1 min.

Linie Emirates wystartowały z testami „ścieżki biometrycznej”. Jest to rozwiązanie, które usprawnia pasażerom poruszanie się po lotnisku.

Jak można poprawić komfort pasażerów na lotniskach? Poprzez likwidację wszelkich przeszkód i postojów, rzecz jasna. To właśnie starają się zrobić linie Emirates na swoim macierzystym Dubai International Airport. Czym konkretnie jest „ścieżka biometryczna”?

„Ścieżka biometryczna” pozwala pasażerom przemieszczać się bez przeszkód. Do ich weryfikacji wykorzystywane są bowiem narzędzie biometryczne, których działanie polega na skanowaniu i rozpoznawaniu twarzy i tęczówki. Na razie (wyraźnie oznakowane) czytniki zostały zainstalowane przy wybranych bramkach i stanowiskach.

Emirates czytnik

„Pasażerowie Emirates wkrótce będą mogli odprawić się, załatwić formalności wjazdowe, wejść do poczekalni Emirates i na pokład samolotu, zwyczajnie spacerując po lotnisku”, czytamy w zapowiedzi. Od 10 października trwają testy i to od ich wyniku zależeć będzie to, jak szybko „ścieżka biometryczna” stanie się rzeczywistością. Najpierw dla klientów klasy pierwszej i biznes, a następnie dla pasażerów klasy ekonomicznej.

Emirates strefa

Jak zwykle w przypadku rozwiązań biometrycznych pojawiają się pytania o to, czy nie jest to osiąganie komfortu kosztem bezpieczeństwa. Linie Emirates zapewniają jednak, że w żadnym wypadku tak nie jest. Po pierwsze bowiem technologia jest już bardzo mocno rozwinięta, a po drugie – wszystkie dane mają być bezpiecznie przechowywane na serwerach GDFRA (Dyrekcji Generalnej ds. Meldunku i Cudzoziemców w Dubaju).

Co myślicie o takim sposobie na usprawnienie obsługi klienta i ograniczenie kolejek?

Źródło i foto: Emirates, MSL Group

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xxx.514
  0
  Terrorystów / bojowników o wolność się nie muszą obawiać, bo jedyną słuszną religie na świecie już mają. Ciekawszym eksperymentem byłoby zamontowanie tego w USA.
  • avatar
   JanuszJestem
   0
   Jestem za. Kto podróżuje ten wie.
   • avatar
    mufasa
    0
    "wszystkie dane mają być bezpiecznie przechowywane na serwerach"
    ta,to chyba oksymoron jakiś
    wygodniej chyba będzie zaczipować wszystko co pałęta się po świecie :D