Gry na konsole

PlayStation Plus z nowym cennikiem w Polsce

przeczytasz w 2 min.

Choć niedawna wiadomość o podwyżce rocznych planów abonamentowych PlayStation Plus zelektryzowała społeczność graczy wciąż nie było wiadomo w jakim stopniu odbije się to na polskich cenach. Aż do teraz. Czy jest źle? Sami się przekonajcie.

Ostatni dzień sierpnia nie był raczej zbyt łaskawy dla fanów usługi PlayStation Plus. Niemiłym zaskoczeniem okazało bowiem oficjalne ogłoszenie Sony o znacznej podwyżce cen rocznego abonamentu PS Plus, we wszystkich planach taryfowych, już od 6 września 2023 roku. Spytacie jak znacznej? Ano ponad 30 procentowej. I tak PS Plus Essential wzrośnie do 79,99 dolarów (z 59,99$), PlayStation Plus Extra z 99,99 przeskoczy do 134,99 dolarów, a najdroższy pakiet Premium zdrożeje o 40 dolarów do kwoty 159,99$. 

Efekt tych zapowiedzi był raczej do przewidzenia – w Sieci zaroiło się głosów rozdrażnionych graczy, którzy już zapowiedzieli albo całkowitą rezygnację z tej usługi, albo znaczące jej ograniczenie. Dotyczyło to jednak przede wszystkim rynku amerykańskiego, bo oficjalnego stanowiska Sony odnośnie do innych rynków nie było. Należało się jednak spodziewać, że i polskich graczy dotknie ta zmiana. I faktycznie również i u nas będzie drożej, choć nie aż tak jak sugerowały pierwsze wyliczenia.

PlayStation Plus - Spider-Man 2
Może kiedyś Spider-Man 2 też zasili bibliotekę PlayStation Plus

PlayStation Plus – nowe ceny

Od razu na wstępie uspokajamy – jak na razie podwyżka dotyczy wyłącznie planów 12-miesięcznych subskrypcji. Oznacza to, że ceny abonamentowe PlayStation Plus za 1 miesiąc i 3 miesiące zostają po staremu. A oto jak przedstawiają się ceny przed i po podwyżce:

 PlayStation Plus EssentialPlayStation Plus ExtraPlayStation Plus Premium
Ceny obecne
(obowiązują do 5 września 2023)
240 zł400 zł480 zł
Nowe ceny
(od 6 września 2023)
295 zł520 zł630 zł

Możecie więc spytać – po co ta zmiana? Cóż, wygląda na to, że Sony postanowiło ujednolicić ceny, tak aby ów 12-miesięczny plan nie był najbardziej atrakcyjną ofertą. Czyżby i tu, podobnie jak w przypadku Xbox Game Pass, okres promowania usługi abonamentowej właśnie się skończył? Inwestorzy są ponoć bardzo z tej decyzji zadowoleni. Mało tego niektórzy już wieszczą, że to dopiero początek podnoszenia cen „bo gracze wytrzymają znacznie więcej”. Jak uważacie – mają racje?

Źródło: Sony Interactive Entertainment Polska

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login