Technologie i Firma

Specjaliści na wynajem - aplikacja Profinaut sposobem na lepszą rekrutację?

przeczytasz w 1 min.

Czeski start-up Profinaut proponuje rozwiązanie problemów rekrutacyjnych w postaci aplikacji (o tej samej nazwie) dla specjalistów i pracodawców.

Coraz wyższe koszty i coraz gorsze efekty – tak podsumowuje obecny stan procesu rekrutacji czeski start-up o nazwie Profinaut. Aby temu zaradzić, oferuje swoje rozwiązanie.

Prawie połowa polskich pracodawców przyznaje, że doświadcza trudności w odnajdywaniu pracowników o odpowiednich kompetencjach – tak wynika z raportu ManpowerGroup. Profinaut ma być rozwiązaniem tego problemu. Jest to aplikacja, która umożliwia pracownikom oferowanie swoich usług w elastycznym wymiarze czasu bez zatrudnienia, a pracodawcom – ich znajdywanie.

„Profinaut nie jest konkurencją dla pracodawców i działów HR. Większość naszych użytkowników, to nie są osoby chcące zmienić pracę, wręcz przeciwnie – nadal chcą wykonywać dotychczasowe obowiązki, ale równocześnie szukają dodatkowej ścieżki rozwoju zawodowego. Wierzymy, że w firmach istnieje ogromny potencjał wiedzy i doświadczenia, który można uwolnić i wykorzystać. Trzeba tylko zaoferować odpowiednie narzędzie do tego” – wyjaśnia jeden z założycieli aplikacji, Adam Hazdra.

Profinaut jest aplikacją przeznaczoną dla profesjonalistów chcących dorobić oraz pracodawców szukających czasowych wykonawców zleceń. Ci pierwsi po realizacji projektów są oceniani, dzięki czemu mają motywację do tego, by swoją pracę wykonywać jak najlepiej. Pracodawcy zaś otrzymują dzięki Profinaut szybki dostęp do wykwalifikowanych specjalistów.

Autorzy aplikacją chwalą się, że nie mogą narzekać na brak zainteresowania i planują rozwój aplikacji. – „Mamy ambitne cele na ten rok, zamierzamy osiągnąć pułap dziesięciu tysięcy Profinautów, a w planach są już kolejne [funkcje], które uczynią komunikację firm i specjalistów jeszcze łatwiejszą” – zapowiadają. Podzielacie ten optymizm czy nie widzicie większego sensu w tym rozwiązaniu?

Źródło: Profinaut

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  r_e_s_e_t
  0
  Już od dawna działają takie same serwisy w USA i cieszą się wielkim zainteresowaniem na świecie, wiec nie ma co podzielać optymizmu, bo pomysł jest już dobrze sprawdzony.
  • avatar
   Słitaśne selfi z ronsi
   0
   Juz widze jak ta baze wypelniaja ''specyalisci'' zamozwancy z wiedza blacharza moddera hobbysty na budzecie.
   • avatar
    0
    Coraz więcej aplikacji i startupów, coraz mniej specjalistów ;)

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login