Wydarzenia

Przełożenie targów PGA 2020 na listopad pozwoli zorganizować lepsze i ciekawsze wydarzenie

przeczytasz w 2 min.

Informacje o zmianie terminu targów Poznań Game Arena 2020 mogły dla niektórych zabrzmieć niepokojąco. Organizatorzy przekonują, że ostatecznie wyjdzie to i imprezie i odwiedzającym na dobre.

Nowy termin Poznań Game Arena 2020 może okazać się atutem targów

Targi Poznań Game Arena 2020 odbędą się nie jak pierwotnie zakładano w dniach 9-11 października, ale nieco ponad miesiąc później, bo w dniach 20-22 listopada. Jak zapewnia Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor Poznań Game Arena, nie powinniśmy interpretować tego jako złego omenu. Przeciwnie, bo organizacja targów w listopadzie umożliwi pojawienie się liczniejszego grona wystawców, a im ich więcej tym większa szansa na udaną imprezę.

Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor PGA
Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor Poznań Game Arena

Rozmawiając z wieloma firmami bardzo często słyszeliśmy, że listopad jest dla nich zdecydowanie korzystniejszy. Nie zastanawiając się długo postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom branży i zorganizować targi miesiąc później. Przez czternaście poprzednich edycji Poznań Game Arena zdążyliśmy przyzwyczaić zwiedzających do wysokiego poziomu. W tym roku, pomimo obecnych trudności, nie chcemy obniżać sobie poprzeczki. Przełożenie targów na listopad pozwoli zorganizować nam lepsze i ciekawsze wydarzenie.

Formuła targów Poznań Game Arena nie zostanie zmieniona

Organizatorzy nie chcieli iść śladem niektórych innych branżowych imprez. Te, które nie zostały całkowicie odwoływane często znacząco zmieniały swoją formułę. Uznano, całkiem słusznie, że przeniesienie targów Poznań Game Arena do sieci nie dałoby graczom nawet namiastki atrakcji i wrażeń, z jakimi można mieć do czynienia na miejscu.

Ten rok jest bardzo trudny, szczególnie dla branży targowej i eventowej. Wiele tegorocznych imprez zostało odwołanych lub przeniosło się do sieci. Nie chcemy iść tym tropem. Od początku zamierzamy zorganizować PGA w możliwie niezmienionej formie. Jesteśmy zdania, że nawet najlepsza wirtualna prezentacja nie zastąpi realnego doświadczenia i bezpośredniego kontaktu.

Jakich wystawców można się spodziewać? Łukasz Wołonkiewicz przypomina, że w podobnym czasie odbędzie się klika interesujących premier, ale na ujawnianie szczegółów jeszcze za wcześnie. Zamiast listy konkretnych marek uzyskaliśmy jednak inną cenną informację. Można liczyć na stałe wydarzenia towarzyszące Poznań Game Arena, takie jak Game Industry Conference, Cosplay Show czy strefa gier Indie.

PGA 2019, stoisko Cyberpunk 2077
Stoisko Cyberpunk 2077 na Poznań Game Arena 2019

Karty będą odkrywane w najbliższym czasie i możecie spodziewać się kolejnych wzmianek o Poznań Game Arena 2020 na naszych łamach. Mamy przyjemność pełnić rolę partnera medialnego imprezy.

Warto zobaczyć również:

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    1
    Wyniki ankiety mnie nie zaskoczyły ;)