Mobile

Gdzie Polacy przenoszą swoje numery? Jeden operator na dużym minusie

przeczytasz w 1 min.

Przenoszenie numerów telefonów to wbrew pozorom dość częsta praktyka. Zmieniają się jednak preferencje użytkowników co do wyboru nowego operatora. Jak sytuacja wygląda obecnie?

Gdzie Polacy przenoszą swoje numery?

Nową porcję statystyk (na bazie systemu Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych) opublikował Urząd Komunikacji Elektronicznej. Dane dotyczą I kwartału tego roku. Jak się okazuje, w omawianym okresie w sieciach mobilnych przeniesionych zostało łącznie 360 137 numerów.

Powody do zadowolenia ma Play. To właśnie oferta fioletowego operatora przyciągnęła najwięcej nowych użytkowników. Na przeniesienie numeru do Play zdecydowało się 112 276 osób. Do konkurencji odeszło 93 870 osób, w związku z czym końcowy bilans to 18 406 użytkowników na plusie.

W omawianym okresie zyskał również T-Mobile. W przypadku tego operatora było to 13,9 tys. użytkowników. Zdecydowanie gorsze nastroje mogą mieć zarządzający Orange i Plus. Tutaj częściej dochodziło do odejść klientów.

Przenoszenie numerów w 2023 r. - bilans za I kwartał

 • Play + 18,4 tys. użytkowników
 • T-Mobile + 13,9 tys. użytkowników
 • Orange - 16,9 tys. użytkowników
 • Plus - 38,5 tys. użytkowników

Sytuacja wydaje się dynamiczna

Przedstawiciele UKE zauważają, że sytuacja mocno różni się chociażby od tej z poprzedniego badania (za IV kwartał zeszłego roku) i za kilka miesięcy też może wyglądać zupełnie inaczej. W ostatnim tego typu notowaniu liderem był T-Mobile.

Każdy z operatorów systematycznie zmienia ofertę, stara się przyciągać klientów także promocjami i nowymi technologiami. Na początku kwietnie przedstawialiśmy ranking internetu mobilnego w Polsce, w którym niespodziewanie doszło do dużych przetasowań. Plus po miesiącach okupowania ostatniej pozycji wysunął się na pozycję lidera.

Źródło: uke

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kasuja Wpisy Automatem
  13
  w pewnym sensie dziwię się bardzo dobrej pozycji play. pewnie efekt nachalnych reklam telewizyjnych. gorzej z jakością i ceną usługi.
  • avatar
   pawluto
   5
   Nic dziwnego że ludzie uciekają z Orange skoro ta firma nie dba o abonentów i odcina im telefony i net wywieszając kartkę na klatce schodowej z napisem REMONT i MODERNIZACJA SIECI...a w rzeczywistości jest to odcinanie telefonów stacjonarnych i chamskie namawianie na ftth i voip ...
   Aż dziwne że UKE nic z tym nie robi...
   • avatar
    szydas
    4
    Gdyby operatorzy dbali o starych klientów to spaliby spokojnie. Ale dbają tylko o nowych, dla nich są promocje i ulgi. I dlatego każdy użytkownik chce być tym nowym. Skończy się promocja to czas na zmianę. Znam takich, co już trzecią rundę po operatorach robią.
    • avatar
     kokosnh
     3
     Ciotce ostatnio orange powiedziało że mają 55zł na miesiąc abonament najtańszy, przy przedłużeniu umowy, no to też przeniosła.
     Nie wszyscy potrzebują 5G i kilkudziesięciu GB danych na miesiąc. Zdaję sobie sprawę, że inwestycje w 5G i inna infrastrukturę trzeba finansować, ale bez przesady. Brak zróżnicowanych ofert abonamentu, to jakieś dziwne zagranie.
     • avatar
      stanczyk
      3
      No ja mając od 12 lat, 4 numery w PLAY właśnie jestem w trakcie ich przenoszenia. Z Play jestem na długo wyleczony
      • avatar
       piomiq
       1
       Orange ostatnio proponuje niekorzystne umowy przedlużania, oferując droższy abonament niż obecny. Także trudno się dziwić, że ludzie odchodzą.
       • avatar
        piotr.potulski
        -12
        Gdzie przenoszą? W domu albo w pracy. Dokąd przenoszą? Do Play. Polska język, trudna język, ale chociaż w tytule można by się postarać.
        • avatar
         axelbest
         0
         To ja polecam obczaić ofertę MobileVikings
         25zł miesięcznie - wszystko bez limitu,
         25GB danych.

         Na serio jest tam sporo ciekawych kombinacji ofert - nie jesteśmy też związani umowami.

         W razie czego polecam skorzystać z referala.
         https://mobilevikings.pl/referral/WielkodusznyZwawyLowcaEmil/

         @kokosnh - a ciocia mogła mieć prepaid za 25zł albo abo za 30 zł :P w obu przypadkach wyszłaby na tym lepiej.