Gadżety

Razer jednak chce wprowadzić do sprzedaży maskę z podświetleniem RGB

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Spodobał Wam się koncept Project Hazel? Zanosi się na to, że zainteresowani będą mieli okazję tę maskę kupić i oczywiście jej używać, ponieważ ma być w pełni funkcjonalna. Ba, nawet lepsza niż inne.

Razer potwierdza plany co do przygotowania Project Hazel

Na targach CES 2021, podobnie jak na poprzednich edycjach tej cyklicznie organizowanej imprezy, zobaczyliśmy nie tylko szereg gotowych produktów i technologii, ale też sporo koncepcyjnych wizji. Jedna z nich dotyczyła maski Project Hazel. Nie dość, że mocno odbiegającej od większości standardowych tego typu gadżetów, to dodatkowo zaprezentowanej przez firmę Razer, z którą akurat i my i Wy mamy przecież często po drodze.

Sam producent podkreślał, żeby raczej nie nastawiać się na rynkowy debiut Project Hazel. Dawano jedynie małe nadzieje, ale zarazem wyraźnie sugerowano, że nawet jeśli to będzie to raczej melodia dalszej przyszłości. Najwidoczniej plany uległy zmianie. W ostatnim wywiadzie dla Yahoo Finance, Min-Liang Tan, a więc sam CEO Razer, wypowiedział się na temat Project Hazel inaczej. Maska ma trafić do produkcji, a następnie do sprzedaży.

„Zdaliśmy sobie sprawę, że nawet w przypadku szczepień, o których słyszymy nadal trzeba być zamaskowanym, ponieważ nadal istnieje czynnik ryzyka. Nawet jeśli jesteś zaszczepiony, nadal musisz być niezwykle ostrożny. Mamy też wiele krajów, w których jest mało prawdopodobne, że szczepienia na szeroką skalę zakończą się w przyszłym roku lub nawet za dwa lata, więc podróżując każdy będzie musiał być bardzo ostrożny. [...] Projekt Hazel stanie się rzeczywistością. Zamierzamy urzeczywistnić ten koncept. Myślę, że niestety wszyscy będziemy nosić maski jeszcze przez długi czas.”

Project Hazel

Co zaoferuje maska Project Hazel?

Jeśli projekt maski nie ulegnie zmianie, to wiemy o niej już wiele. Z pewnością będzie rzucać się w oczy. Głównie z racji podświetlenia RGB i przezroczystej przedniej pokrywy, która pozwala widzieć usta użytkownika Project Hazel. O pierwszym z tych elementów można dyskutować, atuty drugiego wydają się klarowne - to ułatwienie interakcji społecznych oraz udogodnienie dla osób niedosłyszących czytających mowę innych z ruchu warg.

Project Hazel ma posiadać również wbudowany mikrofon i głośnik. Co z kwestią najistotniejszą, a więc ochroną? Efektywność ma plasować się na poziomie masek ​​N95 (wyłapanie 95% cząstek zawieszonych w powietrzu), a jednocześnie można mówić o odporności na płyny, ochronie przed większymi kroplami i rozpryskami. Nie zabraknie przy tym systemu odprowadzania CO2 z wnętrza, a w zestawie z maską powinien być oferowany futerał ładujący z wbudowaną lampą UV.

Terminy? Ceny? Na te informacje jeszcze za wcześnie. Można jednak domyślać się, że wyjątkowo tanio nie będzie. Czasu też może trochę upłynąć, ponieważ tego typu maska musi przejść pewne weryfikacje i uzyskać np. certyfikaty FDA (Food and Drug Administration).

Ile bylibyście w stanie zapłacić za Project Hazel? A może nie chcielibyście jej nawet za darmo?

Źródło: Razer, news.yahoo

Warto zobaczyć również:

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jacwie5
  Niech se dupe podświetli.
  19
 • avatar
  piomiq
  Ciekawe czy mają już papier toaletowy z podświetlaniem rgb....
  15
 • avatar
  AsusROG
  Baranów na kupno nie zabraknie
  10
 • avatar
  greghostor
  Idziesz sobie spokojnie ulicą a tu Sub Zero popierdala xd
  9
 • avatar
  pawluto
  Ma duże szanse w konkursie "debilizm roku"...
  8
 • avatar
  OpusDei
  Na pewno wszyscy wiemy ile zła przyrodzie wyrządzają zwierzęta wydalając gazy -np. słynne holenderskie krowy, które pierdzą bez opamiętania. Na szczęście niedługo nie będzie mięsa więc problem sam się rozwiąże. Ale co z nami, ludźmi? Na paszcze Razer już ma rozwiązanie ale co z drugą "otworą"? Naukowcy są jednomyśni, że trzeba zatykać. Wyobraźcie sobie teraz jak można by zadawać szyku na dzielni z taka ledowo-migotliwą zatyczka dolnej otwory ...oczywiście od Razera. Po prostu bajka!

  Edit:
  Będzie to tym bardziej ważne, że dołem też odbywa się emisja "kowida". Podejdźmy do tego odpowiedzialnie!
  3
 • avatar
  kalkulatorek
  Na dzień idioty, pardon celebryty jak znalazł.....
  2
 • avatar
  hexon6
  Brałbym jak reksio szynkę :D
  2
 • avatar
  Ciekawski_
  Do tej sytuacji pasuje jak ulał pewne popularne kiedyś przysłowie:
  "Prawdziwym problemem nie jest to, że jesteśmy w dupie, ale to, że zaczęliśmy się tu urządzać".
  Przerażające jest to, ilu jest idiotów którzy idą w tą PLANdemiczną propagandę i dla nich są te "maseczkowe wynalazki".
  Pocieszające, że w śród komentujących tutaj przeważa ta mądrzejsza część społeczeństwa :)
  2
 • avatar
  fonzie
  Pińć złoty od sztuki i bierę jak rolnik dotację...
  1
 • avatar
  machinesjb
  No nie myślałem że nawet maski trzeba bedzie ładować
  1
 • avatar
  Ciekawski_
  Poj@#$o ich do reszty!?
  1
 • avatar
  gromzjasnegonieba
  To kolejny dowod, ze plandemia sie nie skonczy. Jesli korporacje inwestuja w takie rzeczy to znaczy, ze wiedza jaki jest plan.
 • avatar
  Zero-Cool
  Spoko pomysł, chociaż przy cenie jaką za to krzykną lepiej kupić FM12 z butelką jakiegoś chemicznego odkażacza (bo futerału z UV na to nie znajdziecie), na ulicach zrobi większy szał...
 • avatar
  Gnom_Z_Piany
  a gdzie papier toaletowy z RGB led ?