Gry PlayStation 5

Gier na wyłączność PlayStation 5 za wiele nie ma, a wyczekiwany Returnal opóźniony

przeczytasz w 2 min.

Zaliczasz się do szczęśliwców, którym udało się kupić PlayStation 5? Prawdopodobnie z nadziejami czekałeś na Returnal. Jeśli tak, ostatni komunikat z obozu twórców nie zabrzmi szczególnie przyjemnie.

Premiera Returnal opóźniona

PlayStation 5 jest obecnie towarem deficytowym i jeszcze przez kilka miesięcy może się to nie zmienić. Są jednak gracze, którym udało się kupić nową konsolę Sony i chętnie widzieliby nieco więcej gier, szczególnie tych na wyłączność, które podobno są siłą marki PlayStation. Póki co sytuacja nie wygląda imponująco, wśród najbardziej oczekiwanych gier mających zadebiutować w pierwszym kwartale tego roku znajdował się Returnal. Znajdował się, ponieważ premiera została opóźniona.

Do tej pory utrzymywano, że Returnal zadebiutuje 19 marca. Tak się jednak nie stanie, twórcy potrzebują nieco więcej czasu na dopracowanie wszystkiego i w efekcie zdecydowano się wyznaczyć nową datę - 30 kwietnia. Nie jest to zatem ogromy poślizg, ale biorąc pod uwagę niewiele nowości na PlayStation 5 i taki będzie dla właścicieli tego sprzętu odczuwalny.

Ciekawie zapowiadający się exclusive PlayStation 5, jeden z nielicznych na najbliższe miesiące

Tym bardziej, że informacje i materiały promujące Returnal dały nadzieję na wciągającą rozgrywkę. Gra ma wykorzystać moce obliczeniowe PlayStation 5, a tym samym dobrze wyglądać. Rozgrywka powinna spodobać się natomiast przede wszystkim sympatyzującym z dynamiczną akcją i sporą dawką strzelania. Warto pamiętać, że to gra akcji z elementami roguelike. W przypadku śmieci głównego bohatera zabawa nie będzie przerywana. Nie znaczy to jednak, że można będzie ginąć bez konsekwencji, za każdym razem zmieni to bowiem układ lokacji i zmusi to poznawania ich na nowo.

To jak będzie wyglądać zabawa w Returnal pokazywano już na krótkich materiałach wideo, takim jak chociażby ten poniżej, skupiający się na walce.

Źródło: PlayStation

Warto zobaczyć również:

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  szymcio30
  3
  Gra żenująca dla tych co nie lubią myśleć. Bez urazy, ale tam nie ma nic co może urzec ( wow takiej gry na PC nie ma)
  • avatar
   Lukasxxz
   2
   Na co komu gry jak nie ma na czym grać.
   • avatar
    raffal81
    1
    Chyba specjalnie przedłużają premiery, by ludzie w końcu mieli na co kupić te gry ;]
    • avatar
     q3aki
     0
     Popyt na PS5 jest tak duzy, a gier nowych jak na lekarstwo.
     • avatar
      kitamo
      0
      Nie dziwie sie - premiere gra moze miec tylko raz wiec czekają na pojawienie sie wiekszej ilosci konsol.
      Z drugiej strony na Xboxa tez premier jakos nie ma za wiele.
      • avatar
       endogie
       -5
       Oto Ex wykorzystujący moce PS5. Ku...wa He-Man ...Na potęgę posępnego czerepu mocy przybywaj Ku...wa bo cienko to widzę. Ex....Grafa 5 lat do tyłu. Zakładam że tak samo jak w przypadku PS4 na rynku do zakończenia się kariery PS5 pojawi się w miarę wyglądających 4 do 6 tytułów gier.