Ciekawostki

Revolut staje się przyjaźniejszy dla bitcoinowców

przeczytasz w 2 min.

Większa swoboda, a zarazem większa kontrola nad posiadanymi bitcoinami to właśnie to, co obiecuje Revolut w zapowiedzi swojej najnowszej funkcji.

Revolut pozwoli wypłacać bitcoiny 

Revolut zamierza odegrać istotniejszą rolę na rynku kryptowalut. Już teraz pozwala na zakup bitcoinów, ale problem w tym, że nie pozwala wycofać ich na jakiś zewnętrzny portfel. Wkrótce ma się to zmienić i w usłudze pojawi się opcja wypłacenia kupionych „monetek”. Oznacza to tyle, że każdy będzie mógł sam zdecydować, co zrobić ze swoimi wirtualnymi pieniędzmi:

 • zatrzymać je w Revolut, 
 • przesłać do zewnętrznego, prywatnego portfela („gorącego” lub zimnego”)
 • albo przelać je na jedną z giełd. 

„Słuchamy klientów uważnie, a wypłaty kryptowalut były jedną ze szczególnie oczekiwanych funkcji – skomentował dyrektor generalny Revolut, Nik Storoński. – To początek listy nowych funkcji krypto, które planujemy uruchomić, by stać się wiodącym usługodawcą na rynku”. 

Bitcoiny z Revolut na zewnętrzne konto. Dla kogo ta opcja?

Początkowo funkcja wypłaty bitcoinów będzie zarezerwowana dla klientów planu Metal. W fazie beta możliwe będzie dodanie trzech zewnętrznych adresów i przelanie na nie maksymalnie 500 funtów dziennie lub 1000 funtów miesięcznie. Każda taka transakcja będzie musiała być uwierzytelniona dwuetapowo – dla bezpieczeństwa. 

Revolut bitcoin app

Nie wiemy jeszcze, kiedy nowa funkcja trafi do Polski, ale raczej nie będziemy długo czekać. Stanowimy jedną z najliczniejszych społeczności w Revolut – aż milion spośród jego 15 milionów użytkowników to właśnie klienci z naszego kraju. Na razie jednak bitcoiny wypłacać mogą tylko Brytyjczycy. 

Polacy kochają bitcoiny, a bitcoiny rosną

To dobra wiadomość dla nas, Polaków. Tylko w pierwszym kwartale bieżącego roku liczba użytkowników z naszego kraju, którzy zdecydowali się na zakup bitcoinów w aplikacji Revolut wzrosła o 140 procent, a wartość tychże zakupów – o 284 procent. Na pewno docenimy większą swobodę w zarządzaniu tak pozyskanymi pieniędzmi. 

Warto przy okazji zaznaczyć, że Revolut umożliwia kupowanie (i sprzedawanie) nie tylko bitcoinów, ale też 20 innych kryptowalut. Wśród nich znajdują się między innymi ethereum, litecoin, ripple, bancor czy cardano. 

Oczywiście to bitcoiny cieszą się największym zainteresowaniem. Raz, że jest to najbardziej rozpoznawalna kryptowaluta na świecie. Dwa – nie bez znaczenia są ostatnie wzrosty jej wartości: 1 stycznia 1 BTC był warty 29 tysięcy dolarów, dziś – około 57 tysięcy. 

Revolut bitcoin stat

Źródło: Revolut, CoinMarketCap, informacja własna

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  suntzu
  2
  W sumie po to kryptowaluty są, by nie trzymać ich w centralizowanym systemie (aka bank/giełda itp.). Revolut co roku przesyła informacje urzędowi skarbowemu. Więc chyba nie ma przeszkód. Wiele operatorów się na krypto przejechało i mieli problemy prawne czy to w danym kraju, czy z dostawcą kart.
  • avatar
   Sztanca
   2
   "1 stycznia 1 BTC był warty 29 tysięcy dolarów, dziś – około 57 milionów." ... coś poszło nie tak :)
   • avatar
    loostraat
    -2
    Kryptowaluty - spsób na marnotrawienie zasobów planety. Podobno nasza cywilizacja cierpi na niedobory energii? I nagle beztrosko robimy coś podobnego do pokerowej operacji z Wielkiego Szu:
    - Masz dom.
    - Wyobraź sobie, że siadamy do dużej gry. Ty jesteś fascynat, więc ten dom przegrywasz. Ty jesteś przegrany – ja jestem wygrany. Ty nie masz domu – a ja? – Szu wykonuje gest Kozakiewicza.
    – Ja także go nie mam. Bo wygrałem tylko złotówki. I każda gra ma taką właśnie przemienność: różne wartości potrafi zamienić na złotówki. Ale odwrotnie… nie da się, niestety.

    I krypto ma tą samą właściwość - waty energii które można można zużyć na coś pożytecznego zamienia na złotówki. Ale odwrotnie... nie da się, niestety.
    • avatar
     Silver
     0
     Revolut został wręcz zmuszony, by normalne informacje przekazywać innym podmiotom i urzędom więc chyba szukają jeleni, którzy po to czy to kopią czy obracają krypto, aby być w skrócie po za systemem.
     • avatar
      lukaszg
      0
      Zawsze mnie fascynują mędrcy i banksterzy(wielbiciele tradycyjnego przechowywania czyli bankowania wirtualnego pieniądza w formie wydrukowanego papieru) w komentarzach, na szczęście rzeczywistość trwa dalej. Wracając do tematu zaczyna się walka, do której dołączy niedługo PayPall o klienta.