Ciekawostki

Rosyjscy żołnierze ukradli karty graficzne z elektrowni w Czarnobylu

przeczytasz w 1 min.

Elektrownia w Czarnobylu była okupowana właściwie od początku konfliktu, ale kilka dni temu rosyjscy żołnierze wycofali się z obiektu. Jak się okazuje, okupanci zabrali ze sobą cenne części komputerowe.

Rosyjscy żołnierze ukradli procesory i karty graficzne z elektrowni w Czarnobylu

Państwowa Agencja Ukrainy ds. Zarządzania Strefą Wykluczenia opublikowała zdjęcia czarnobylskiej elektrowni po wycofaniu się rosyjskich żołnierzy. 

Elektrownia w Czarnobylu - budynek administracyjny rozkradziony przez rosyjskich żołnierzy

Na jednej z fotografii ujęto splądrowany budynek administracyjny – można tutaj dostrzec kilka rozebranych komputerów, z których wyjęto procesory i karty graficzne (najprawdopodobniej to platformy oparte o podstawkę Intel LGA 2011 i karty GeForce GTX 1000).

Dlaczego żołnierze ukradli z komputerów akurat te podzespoły? Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Możemy podejrzewać, że chodzi o ich odsprzedanie - procesory i karty graficzne to najcenniejsze komponenty, które można ze sobą łatwo zabrać. Po nałożeniu sankcji, dostęp do takiego sprzętu w Rosji jest mocno utrudniony, więc jego ceny są też dużo wyższe. Nie ma jednak ryzyka, że części będą napromieniowane lub niebezpieczne.

Źródło: Facebook @ Państwowa Agencja Ukrainy ds. Zarządzania Strefą Wykluczenia

Komentarze

33
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Przem0l
  37
  W przypadku tego co robi ruska dzicz na Ukrainie to żartowanie czy ruszy na tym stalker jest słabe. Można było to sobie odpuścić.
  • avatar
   paankracyk
   18
   Też mi się ten żart na koniec wydał mało śmieszny. A co do tego czym kierowali się ci idioci (którzy przy okazji kopania rowów nieopodal poczęstowali się przy okazji być może śmiertelną dawką promieniowania) to nie wysuwałbym tak daleko idących wniosków, że stała za tym jakakolwiek myśl dot. tego co jest zyskowne, a co nie. Dzicz brała wszystko co było nie przykręcone do ziemi, to ich wiekowa już tradycja.
   • avatar
    brudney
    15
    Na wschodzie bez zmian.
    • avatar
     Witalis
     8
     Wielu z nich i tak się tym łupem długo nie nacieszy po tym jak pokopali sobie wykopy w "czerwonym lesie" i napromieniowali się. Od Rosjan jak najdalej...
     • avatar
      lkozierowski
      8
      To są kur.. barachła
      • avatar
       FunkyKoval
       4
       Polecam historię Pana Rafała Gan-Ganowicza, polskiego najemnika, który poświecił życie dla walki z "czerwonym". Doświadczył co to jest "ruska swołocz", zdecydował się życie poświecić walce z bolszewikami i komunistami, jak to określał z "czerwonym" po własnych doświadczeniach i tym co zobaczył jako młody chłopak - nastolatek, kiedy przechodziła przez Polskę Armia Czerwona.
       Polecam na YT wpisać "Pistolet do wynajęcia czyli prywatna wojna Rafała Gan-Ganowicza", jest tam film - wywiad z Panem Rafałem, gdzie pokrótce opowiada historię swojego życia.
       Polecam też książkę "Kondotierzy" Jego autorstwa, opowiadającą o jego walce a walczył z ruskimi w najbardziej niebezpiecznych miejscach np. w Jemenie.
       Niestety nie żyje już ale jego grób w Lublinie warto odwiedzić i zapalić mu świeczkę.
       • avatar
        xxx.514
        4
        Armia Czerwonna at the finest...Czego nie ukradną to zniszczą...
        • avatar
         michael85
         3
         Pamiętajmy że te zbrodnie inspiruje komunizm. Putin nigdy nie ukrywał uwielbienia dla największego zbrodniarza w dziejach świata - Stalina.
         • avatar
          piomiq
          2
          Warto wspomnieć, bo mówiono o tym na jednym z poważnych kanałów historycznych na YT, tj. "Historia Realna".

          Rosyjscy żołnierze, którzy wycofali się z Ukrainy na Białoruś szabrowali, kradli na potęgę, co się tylko dało. Elektronikę (telefony, telewizory) i nawet AGD. Będąc na Białorusi wysyłali paczki (białoruską pocztą) do Rosji ze skradzionymi dobrami. A to czego nie dało się wysłać to po prostu sprzedawali na placykach, po mocno zaniżonej cenie. Słowem u nich bieda aż piszczy.
          Nie wspomnę co jeszcze robili.

          I przy okazji.
          Rosyjscy żołnierze, gdy dostali rozkaz okopania się w tzw."Czerwonym lasku", czyli lesie w pobliżu elektrowni atomowej w Czernobylu - oczywiście las jest potężnie skażony, bo drzewa przez wiele lat wciągały substancje promieniotwórcze - poszli tam i zrobili co im kazano nie zastanawiając się, że może zapadną na chorobę popromienną. Także posiedzieli sobie tam trochę, gdy zrobiło im się zimno to zbierali skażone drzewa, palili ogniska i pięknie wciągali substancje promieniotwórcze.
          • avatar
           piomiq
           2
           Drogi autorze. Może niech autor się zastanowi przed żartowaniem w sytuacji co robią i jak amoralnie się zachowuje rosyjska armia.
           • avatar
            baertus11
            2
            I jakiś Admin z elektrowni patrząc na to (jeśli jeszcze żyje) powie: skur..... opiekujesz się często latami sprzętem, walczysz o budżet na zakupy, a jakiś j(3)b... troglodyta w parę minut wszystko zniszczy.... może czas aby Skynet wysłał Terminatora do "nich"..... Hasta la vista Put-in?
            • avatar
             Goldengecko
             1
             No na Ukrainie było parę kopalni krypto tam to się obłowią
             • avatar
              Caarn
              1
              jebane zwierzęta
              • avatar
               szymcio30
               0
               Czy pójdzie na tym Crysis jest już nie aktualne od kilkunastu lat. Obecna wersja Crysisa Remastered to optymalizacyjny i wizualny gniot. Ba tam nawet fizyka była gorsza niż w starsze wersji
               • avatar
                gicmo
                0
                Snorki opuściły teren, gdyby jeszcze burer przestał rzucać po okolicy ciężkimi przedmiotami, można by odkorkować kozaka.
                • avatar
                 Goldengecko
                 -4
                 Ciekawe czy Ukraina miała własną drukarnię swojej waluty bo Rosjanie by tłukli Hrywnę lepiej niż Euro w "Dom z Papieru"
                 • avatar
                  chrispata
                  -4
                  Tusk i jego najlepszy przyjaciel!!!
                  https://www.google.pl/amp/s/wydarzenia.interia.pl/kultura/newsamp-tusk-ani-putin-w-smolensku-nie-zagraja,nId,927108
                  • avatar
                   Tiko83
                   -23
                   Sami sprzedali na polskim allegro, a oskarżają rosjan, banderowce jedne. XD