Ciekawostki

Anonymous ujawnili listę rosyjskich żołnierzy z Buczy. Czy aby na pewno?

przeczytasz w 2 min.

Kilka dni temu świat obiegła informacja o zbrodniach w Buczy, Hostomelu i Irpieniu, których dopuścili się rosyjscy żołnierze na ukraińskich cywilach. Hakerzy Anonymous mieli ujawnić obszerną listę wojskowych. Pojawiają się jednak wątpliwości co do autorstwa przecieku...

Hakerzy Anonymous ujawnili listę rosyjskich żołnierzy z Buczy?

Kilka dni temu hakerzy z grupy Anonymous pochwalili się przeciekiem, który miał ujawniać dane osób odpowiedzialnych za zbrodnie z Buczy.

W dokumencie znalazły się nazwiska, stopnie i dane paszportowe Rosjan służących w 64. Samodzielnej Brygadzie Piechoty Zmotoryzowanej, która zajmowała Buczę przed 31 marca (czyli przed dotarciem tam ukraińskich wojsk).

Czy dane rzeczywiście zostały ujawnione przez „anonimowych”? Niekoniecznie...

Dane rosyjskich żołnierzy ujawnił ukraiński wywiad

Kilka godzin wcześniej Główny Wydział Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy zamieścił te same dane na swojej stronie internetowej.

Lista obejmuje listę żołnierzy 64. Samodzielnej Brygady Piechoty Zmotoryzowanej - imię, nazwisko, datę urodzenia, stopień, jednostkę oraz serię/numer i datę wydania paszportu.

Ołeksij Arestowycz, szef kancelarii prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, opublikował także listę oddziałów i pododdziałów Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej i Rosgwardii, które popełniały zbrodnie wojenne w Buczy, Hostomelu i Irpieniu.

Zbrodniarze wojenni zostaną osądzeni?

Niezależnie kto stoi za przeciekiem, ujawnienie danych żołnierzy stacjonujących w Buczy, Hostomelu i Irpieniu może pomóc w osądzeniu winnych zbrodni.

Ukraińskie Ministerstwo Obrony jasno deklaruje, że wszyscy zbrodniarze wojenni odpowiedzialni za zbrodnie popełnione na ukraińskich cywilach zostaną pociągnięci do odpowiedzialności i osądzeni. Miejmy nadzieję, że tak się rzeczywiście stanie...

Na tym działania hakerów nie muszą się kończyć. Warto dodać, że wcześniej Anonymous zapowiadali też bezprecedensowy atak na Putina.

Źródło: Twitter @ Anonymous News, GUR GOV UA, Ołeksij Arestowycz

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  GurarufWolalup
  12
  Nikt nie zostanie osądzany w żadnym trybunale ponieważ Rosja na to nigdy nie pozwoli a zachód tylko w mediach będzie mówił to co chce społeczeństwo zachodnie i przytakiwał ze będą ścigać tych ludzi a nie będą bo wiedza ze postawienie kokogolwiek przed trybunałem automatycznie będzie oznaczać trzecia wojnę światowa a sami ci co mieliby osadzać ginęliby w tajemniczych okolicznosciach razem z rodzinami.
  • avatar
   Dexterr
   10
   Bardzo dobrze ze ujawniają te dane, potem taka ruska onuca pojedzie za granice i od razu go do pierdla za zbrodnie wojenne.
   • avatar
    Noritsu
    5
    Myślę, że po tym co zrobili nie pociągną długo, bo Ukraińcy pewnie stworzą jakieś ciche komando i powoli będą likwidować sprawców jako pewniejsze rozwiązanie niż jakiś tam sąd.
    • avatar
     piomiq
     1
     "Anonymous zapowiadali też bezprecedensowy atak na Putina."
     Mam wrażenie, że te ataki Anonymous, polegające na wykradaniu i ujawnianiu danych nie robią wielkiego wrażenia na zainteresowanych, ...... niestety.
     Dlaczego nie spróbują unieruchomić jakichś serwerów, czy zrobić jakaś krzywdę blokując jakieś dostępy?
     • avatar
      piomiq
      0
      "Anonymous ujawnili listę rosyjskich żołnierzy z Buczy. Czy aby na pewno? "
      Co za clickbajt. Sugeruje, że to może nie rosyjscy żołnierze. Ehhh. Jak tak można panie redaktorze :-/
      • avatar
       piomiq
       0
       Pozwolę sobie zareklamować ciekawy wywiad - omówienie bieżącej (na dzień 4ty kwietnia) sytuacji na Ukrainie. W skrócie: Rosjanie w pośpiechu się wycofują, w złości/zemście za opór mordują cywilów, szabrują, kradną a łupy wysyłają do Rosji a czego nie mogą sprzedają na placyku na Białorusi.
       Armia rosyjska jest amoralna, zero kultury wojennej (mord na cywilach, ostrzelanie szpitala), kradną, niszczą, gwałcą. Dzicz, rodem z wojny ojczyźnianej roku 1940. Więcej w poniższym linku

       https://www.youtube.com/watch?v=t7raC0PaLI8 - Czy Rosjanie staną przed sądem? Zbrodnia w Buczy - Jarosław Wolski i Piotr Zychowicz
       • avatar
        OpusDei
        0
        Obawiam się, że to zwykły, medialny "clickbajt".
        Przejrzałem tą listę, jest to lista personelu jednostki wojskowej 51460 zawierająca chyba wszystkie jej etaty, włącznie z mechanikami, kucharzami i medykami.
        Taka ciekawostka, na liście jest jedna kobieta, lekarka -zapewne też mordowała.
        Równie dobrze można opublikować listę całej ruskiej armii, skoro to odpowiedzialność zbiorowa.
        Czytając artykuły o poparciu społeczeństwa ruskich pacanów dla tej wojny bliskim 80% czyni tą publikacje śmieszną. Równie dobrze mogą opublikować ich cały ostatni spis powszechny ponieważ w każdym łbie "sowieckiego człowieka" jest taki uśpiony mechanizm zmieniający ich w "ruską dzicz".
        • avatar
         Fiona
         -2
         Już wiecie co by czekało świat gdyby hitler miał atomówki ???
         A dla polityków na zachód od Odry ta wojna jest jak dla nas wojna w Syrii.
         Zachód już przebiera nóżkami żeby robić kasiorkę z putinem vel hitlerem XXI wieku
         • avatar
          daneel3
          -5
          Skończcie powielać niepotwierdzone przekazy propagandowych mediów, które od 2 lat notorycznie nas okłamują. Czy to faktycznie Rosjanie są winni tego, co stało się w Buczy - spojrzenie na fakty może dać nieco inny obraz: https://consortiumnews.com/2022/04/04/questions-abound-about-bucha-massacre/
          https://telegra.ph/Global-lies-over-Bucha-How-peoples-minds-are-manipulated-04-04
          https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/04/czy-wydarzenia-w-buczy-to-faszywa-flaga.html
          https://babylonianempire.wordpress.com/2022/04/04/bucza-niczym-srebrenica-czyli-30-lat-dzialalnosci-kina-nato/
          • avatar
           grizzly
           0
           Jak to dobrze wierzyć we wszystko co się pojawi na Internetach...