Ciekawostki

Samsung chce przywrócić spotkaniom z przyjaciółmi ich prawdziwy sens

przeczytasz w 1 min.

Producent smartfonów zachęca do tego, aby chociaż na chwilę z nich zrezygnować? Brzmi dziwnie, ale takie są właśnie założenia najnowszej kampanii.

Samsung

Jednym z podstawowych zadań smartfonów jest ułatwienie nam kontaktu ze znajomymi. W przypadku występowania dużych odległości urządzenia te okazują się rzeczywiście niemal niezastąpione, ale problem pojawia się na spotkaniach w świecie realnym.

Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Samsung, ponad 1/3 Polaków przyznaje, że nader często sięga po smartfona podczas spotkań z przyjaciółmi. Z pewnością nie jest to miłe dla rozmówców i nie pomaga w aktywnym słuchaniu. Samsung chce nie tylko zwrócić uwagę na ten problem, ale także udowodnić, że świadome korzystanie z technologii pozwala nam poświęcić przyjaciołom tak dużo uwagi, na ile zasługują.

Od dziś posiadacze smartfonów z systemem Google Android mogli będą zainstalować aplikację SAMi i przekonać się, czy są w stanie wytrzymać bez ciągłego sięgania po smartfona podczas spotkań z przyjaciółmi.

Zasady akcji są bardzo proste. Wystarczy pobrać wspomnianą aplikację, umówić się z przyjacielem w jednej z partnerskich kawiarni, a SAMi będzie sprawdzać czy podczas spotkania smartfon został użyty. Jeśli tak, zabawa automatycznie zostaje przerwana. Jeśli jednak spotkanie nie zostanie zakłócone sięgnięciem po urządzenie, rozmówcy otrzymają prezent od partnerskiej kawiarni, np. filiżankę kawy czy deser. Upominek zależeć będzie od czasu, przez jaki udało się nie korzystać ze smartfona. Minimum to 15 minut.

„Samsung jako lider rynku nowych technologii pragnie dbać nie tylko o najwyższą jakość produktów, ale także o sposób, w jaki wpływają one na życie użytkowników. Nasze rozwiązania pozwalają zintensyfikować kontakty z najbliższymi i znacznie je ułatwiają. Aplikacja SAMi przywraca spotkaniom ich prawdziwy sens. Chcemy pokazywać, jak być świadomym użytkownikiem technologii, aby miały one jak najbardziej pozytywny wpływ na nasze życie.” – Olaf Krynicki, Rzecznik Prasowy Samsung Electronics Polska

W zabawie udział biorą wybrane lokale w Poznaniu, Warszawie i Krakowie. Lista partnerskich kawiarni, w których będzie można podjąć wyzwanie, dostępna jest w aplikacji. Tę natomiast pobrać można będzie z Galaxy Apps i Google Play.

Źródło: samsung, gamechangermediagroup

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Oj tam Samsung, nie ściemniajcie. Chodzi o przypomnienie o sobie i zrobienie dobrze sieci partnerskich kawiarni. Taka aplikacja tylko pogłebi nałóg smartphone junkies bo nowa rzecz, którą trzeba zainstalować i która wpływa na nas i nasze zachowanie.
  • avatar
   wasptak
   -2
   Ludki z tego zdjęcia... co za przegrane życie z ryjkiem w durnym telefoniku...
   • avatar
    Nalovp
    -7
    Jeszcze 15 lat temu,gdy ktoś nie wychodzil z domu bo czytał mnóstwo książek to nie było problemu.