Telewizory

Nowy, lepszy Samsung Frame TV [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Samsung odświeżył swój telewizor Frame TV, który „po robocie” pełni funkcję obrazu na ścianie. Wiele do poprawy nie było, ale taki lepszy efekt HDR na pewno zostanie przyjęty z entuzjazmem.

Aktualizacja, 6 listopada 2018: Telewizor jako „dzieło sztuki” – tak najprościej można opisać The Frame z oferty firmy Samsung. W sklepach od jakiegoś czasu można już znaleźć nowe, tegoroczne modele o przekątnych 55 i 65 cali. Teraz, powolutku dołączać do nich będą mniejsze warianty.

Samsung zapowiedział, że do sklepów zmierzają telewizory Samsung The Frame 2018 w wersjach 43 i 49 cali. Podobnie jak w przypadku tych większych, oferują one obraz w jakości 4K HDR i szereg funkcji pozwalających wykorzystać potencjał drzemiący w takich urządzeniach.

Samsung The Frame 2018

The Frame 2018 ma czujnik światła (dostosowujący jasność ekranu), czujnik ruchu (aktywujący lub dezaktywujący tryb uśpienia) tryb Slide Show (pozwalający na tworzenie pokazów slajdów) oraz konstrukcję umożliwiającą montaż w taki sposób, by telewizora niemal nie dało się odróżnić od obrazu na ścianie.

Samsung The Frame 2018 ściana

Więcej informacji na temat tej serii znajdziecie w newsie poniżej.

 

News, 3 lipca 2018: Wszystkie telewizory wyglądają dziś praktycznie tak samo. Pozytywnie wyróżnia się na tym tle Samsung Frame TV, który na ścianie prezentuje się niczym obraz. Jego urok tkwi w prostocie i „drewnianej” ramie, od której wzięła się zresztą nazwa. Musiał przypaść klientom do gustu, bo gigant z Korei Południowej zaprezentował w tym roku jego nową wersję.

Nowy Frame TV (podobnie jak stary) dostępny jest w dwóch wariantach: o przekątnej 55 oraz 65 cali. W obu przypadkach (również bez zmian) można liczyć na rozdzielczość 4K, ale efekt HDR ma być lepszy niż wcześniej, ponieważ HDR PRO zostało zastąpione przez HDR 10+. 

Samsung Frame TV obrazy

Samsung Frame TV na rok 2018 to także nowe funkcje „inteligentne”, związane przede wszystkim z łącznością Wi-Fi i komunikacją telewizora ze smartfonem. Urządzenie jest również przystosowane do obsługi akcesoriów inteligentnego domu. 

Nie zmieniło się oczywiście to, co najważniejsze. Zatem gdy nie oglądamy telewizji, na ekranie Frame TV pojawia się nieruchomy obraz – jedno z dzieł sztuki (które można dostosować na przykład do koloru ścian w pomieszczeniu). 

Samsung Frame TV rower

Zastosowany został tutaj oczywiście system montowania telewizora przy samej ścianie, co upodabnia go do wieszanych obrazów. Czujniki w ramie sprawiają zaś, że jasność ekranu jest dostosowywana do warunków w pokoju. Ceny nie uległy zmianie: za mniejszy zapłacimy ok. 10 000, za większy – 13 000 złotych.

Źródło: Samsung, The Verge, Trusted Reviews, Engadget, Digital Trends. Foto: Samsung

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    sebmania
    -2
    Ile taka ramka zjada prądu jak wyświetla te obrazy, nie jest to przecież e-papier?