Smartfony

Samsung nie rezygnuje - będzie smartfon z Tizen 3.0

przeczytasz w 1 min.

Samsung wciąż inwestuje w mający śladowe udziały na rynku system.

Samsung wykazuje się naprawdę sporą determinacją. Rozwijany już głównie przez tego producenta system Tizen całkiem dobrze radzi sobie w smartwatchach, ale w przypadku smartfonów to wciąż jedynie ciekawostka. Koreańczycy się jednak nie zniechęcają.

Wedle źródeł redakcji sammobile, w przygotowaniu znajduje się smartfon z Tizen 3.0, a więc najnowszą wersją tej platformy. Urządzenie nosi podobno kodowe oznaczenie SM-Z250F, a na rynku pojawi się ostatecznie jako Samsung Pride.

Niestety na ten moment brakuje informacji na temat specyfikacji technicznej. Przy wzmiankach odnośnie Tizen 3.0 pojawiają się jednak sugestie, że urządzenie cechować będzie się rozbudowanymi możliwościami kontrolowania go głosem.

Szczegóły na temat podzespołów pojawić powinny się wraz z przybliżoną datą debiutu smartfona. Na chwilę obecną nie jest ona znana.

Źródło: sammobile, BitFeed

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Q'bot
  1
  Pozostaje się cieszyć... Jak na razie nie da się używać praktycznie żadnego z dostępnych mobilnych systemów mobilnych bez płaczu i zgrzytania zębami ;|
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   niech otworzą tizena i skupią wokół projektu społeczność. niech zadbają o rozdzielenie do dwóch odrębnych bloków kodu sterowniki od systemu. będzie dużo łatwiej wszystko aktualizować. niech wyznaczą te cele i zechcą oddać więcej pracy społeczności. przykład opensolaris pokazał że tak się da, i to bardzo skutecznie. niestety sun który trzymał na tym rękę, sam się unicestwił, ale samsungowi póki co to nie grozi.
   • avatar
    derunim
    0
    Czekam z niecierpliwością.
    Przede wszystkim to jest linuks a nie maszyna java na linuksie.
    Byłby dużo szybszy, stabilniejszy i bezpieczniejszy, nie mówiąc o inwigilacji google.
    Oczywiście problemem jest oprogramowanie.
    Ubuntu też coś tam robi, choć nie idzie im to zbyt dobrze. Ale Canonical to pchełka przy Samsungu.

    Może powinni połączyć systemy w jedno?
    To byłby remiks :)
    • avatar
     simon5555
     0
     Emm, o ile dobrze pamiętam to Tizen jest dostępny na wszystko ale tylko w Korei. Na świecie produkty Samsunga chodzą na Androidzie na mocy paktu o nieagresji zawartym pomiędzy Google i Samsungiem w 2014 zdaje się. Więc jak super Tizen by nie był, to umowy z Googlem i tak zablokują stosowanie go na świecie.