Telewizory

Telewizor jak (niejeden) obraz

przeczytasz w 1 min.

The Frame – czyli telewizor przeznaczony do wyświetlania dzieł sztuki – znów będzie obecny na Aukcji Nowej Sztuki. Tym razem Samsung przygotował coś wyjątkowego.

Telewizor The Frame na 50. Aukcji Nowej Sztuki

Połączenie sztuki i technologii budzi duże zainteresowanie. Wiemy to, bo telewizor The Frame zadebiutował na styczniowej, 47. Aukcji Nowej Sztuki. Wtedy był licytowany wraz z obrazem „Night Cruising” Wojciecha Brewki, który ostatecznie został kupiony za przeszło 41 tysięcy złotych. Podczas jubileuszowej, 50. aukcji w Domu Aukcyjnym Art in House ktoś ponownie stanie się właścicielem tego wyjątkowego telewizora. 

Tym razem jednak telewizor Samsung The Frame nie jest przypisany do konkretnego obrazu, lecz trafi do nabywcy najdroższego dzieła wylicytowanego 16 kwietnia, kiedy to odbędzie się 50. Aukcja Nowej Sztuki. Do telewizora dołączony zostanie ponadto roczny abonament na Art Store z ponad 1400 dzieł sztuki do wyświetlenia na jego ekranie. 

Samsung The Frame TV

Podczas jubileuszowej aukcji licytowanych będzie 107 prac – nie tylko obrazów i grafik, ale też rzeźb. Wśród ich autorów znajdują się Joanna Sarapata, Tomasz Kostecki, Andrejus Kovelinas czy też wspomniany wcześniej Wojciech Brewka. Start o godzinie 19.30. 

Samsung The Frame, czyli telewizor jak obraz

Tymczasem wróćmy jeszcze na moment do samego telewizora. The Frame wyróżnia się przede wszystkim ramką do złudzenia przypominającą obramowanie obrazu. Najważniejszy jest jednak Tryb Sztuki, który to pozwala właśnie na wyświetlanie statycznych obrazów – dzieł sztuki czy też własnych zdjęć – w realistyczny sposób. Nie bez znaczenia są tu: rozdzielczość 4K, podświetlenie Dual LED i 100% Natężenie Kolorów. 

Źródło: Samsung

Czytaj dalej o telewizorach: 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dexterr
  4
  Dla 65" taki telewizor normalnie pobiera 180W a w Art Mode czy jako obraz 50W. Wygląda to nieźle ale wciąż wydaje mi się że to za dużo jak na obraz.
  • avatar
   fonzie
   1
   Ciekawe po jakim czasie statycznego wyświetlania Vinczi wypali się na matrycy...
   • avatar
    marktom
    0
    Lepiej sprawuje się do tego oled, te kolory są lepsze. Dodatkowo był w fajnej cenie do postanowiłem, żonie Roombę sprezentować :)