Telewizory

Telewizor Seiki 50" Ultra HD za 1500 dolarów

przeczytasz w 1 min.

W ofercie firmy Seiki pojawił się model z rozdzielczością Ultra HD, którego cena nie różni się praktycznie od tych z 1080p.

Seiki 50 UHDTV wygląd

Coraz wyraźniej widać, że era Full HD w telewizorach powoli zmierza ku końcowi. W ofercie firmy Seiki pojawił się model z rozdzielczością Ultra HD (4K – 3840x2160 pikseli), którego cena nie różni się praktycznie od tych z 1080p.

Około tygodnia temu firma Sony zapowiedziała wprowadzenie na rynek swoich dwóch nowych telewizorów, które charakteryzować mają się rozdzielczością Ultra HD (4K – 3840x2160 pikseli). Cena 55-calowego modelu ustalona została na 4999 dolarów, a za 65-calowy telewizor trzeba będzie zapłacić o 2 tysiące $ więcej. Premiera – 21 kwietnia bieżącego roku.

Tymczasem firma Seiki, która powoli wkracza na ogólnoświatowe rynki, jeszcze w tym miesiącu wprowadzi do sprzedaży swój telewizor Ultra HD - model SE50YU04. Największą niespodziankę jest jednak niewątpliwie cena tego urządzenia. 50-calowy model został wyceniony na zaledwie 1500 dolarów – to tyle, ile więksi producenci biorą za telewizory Full HD.

W sieci nie ma jeszcze recenzji telewizora, zatem trudno powiedzieć, czy jego pozostałe parametry aż tak drastycznie wpłynęły na finalną cenę.

Źródło: Engadget, Ultra-HDTV

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  webster58
  6
  Takie firmy jak Seiki prowadzą do bardzo szybkich zmian na rynku, pytanie nie na czym oszczędali tylko na czym SONY i inni wiodący producenci nas rypią na kasie. 4k za 1500$ a za 2 miesiące 4k od SONY może nie za 5k$ ale za 3K$ ?? kto wie ?? czas pokarze :) Sama technologia produkcji matryc nie jest tak droga jak lata temu, poza tym jeżeli Samsung mieści 1080p na 5" S III to może też zmieścić 4k na 60" a nawet i 8k. Ale małymi kroczkami, toż to przecież marketing.
  • avatar
   Maciej Lewczuk
   4
   Za tę cenę warto byłoby dopłacić za transport ze stanów czy innego kraju...
   • avatar
    hex3n
    3
    BARDZO świeży news. Na Amerykańskich portalach aż kipi od emocji. Ceny TV ultra HD oscylują tam w okolicy 25k $, za taką sumę można kupić nowe sportowe auto. Wszyscy są w szoku jeśli chodzi o cenę ale np: "Tylko rok gwarancji" wzbudza już podejrzenia. Ludzie z serwisu gizmodo.com mieli okazję oglądnąć 30 minutowy film na specjalnym pokazie Seiki i byli pod dużym wrażeniem jakości obrazu. Nikt zaranie nie wróży przyszłości temu TV ale wszyscy są zgodni że z pewnością wywrze od presje cenową na firmach Sony, Samsung, LG bo to one żądzą w tym segmencie w Stanach i nie są skłonne obniżać cen jeszcze przez długi czas.
    • avatar
     hideo
     0
     cena bardzo fajna ale nie ryzykowałbym - takie cuda się psują szybko a gwarancja potem do kitu
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      oszczędność jest na przetwarzaniu obrazu, ten telewizor to w zasadzie monitor 50cali. Nie opisano jaki ma procesor, nie opisano czy ma port usb płynnie odtwarzający obraz ultrahd
      Jamam philipsa jednego z pierwszych HD

      Puszczenie z usb filmu 720p graniczy z cudem i klatkuje około 10fps
      Okres myślenia telewizora w menu jest spore.
      Każda opcja korekcji szumów poprawy barw itp zmniejsza częstotliwość do tego stopnia że szybkie sceny są mocno wyblurowane jak ślad myszki w windowsie 98

      to są atrybuty nowości, prototypów i tanich okazji

      Osobiście zastanawia mnie taki temat:
      ciężko im zrobić 50cali ultra hd
      a w galaxy s4 jest chyba rozdziałka powyżej hd na powierzchni dłoni
      Czy nie można takiej matrycy nie ciąć i zrobić telewizor?
      Czy cena nieciętej matrycy z galaxa przekroczyła by wartość afrykańskiego kraju ?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Możliwe, że kupili sobie jeden z istniejących telewizorów UHD, zrobili mały reverse engineering i tym sposobem poznali rozwiązania do których dojście inne firmy kosztowało miliony dolarów.