Gry komputerowe

Shardlight: oldskulowe point-and-click twórców Blackwell

przeczytasz w 1 min.

Gra przedstawia nam dystopijną wizję przyszłości i zabiera nas do świata rządzonego przez oligarchię znaną jako Arystokraci.

Shardlight

Dave Gilbert, wraz ze swoim Wadjet Eye Games udowodnił, że wie jak robić dobre przygodówki bazujące na klasycznych rozwiązaniach i interfejsie point-and-click. Mówimy tu o jego serii Blackwell, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem – zarówno ze strony graczy, jak i recenzentów. Właśnie się dowiedzieliśmy, że już wiosną do sklepów trafi jego najnowsze dzieło zatytułowane Shardlight.

Shardlight to kolejna klasyczna przygodówka point-and-click Wadjet Eye Games. Gra przedstawia nam dystopijną wizję przyszłości i zabiera nas do świata rządzonego przez oligarchię znaną jako Arystokraci. W wyniku bombardowań choroby i głód są tu na porządku dziennym i tylko bogaci mogą liczyć na dostęp do tak potrzebnych szczepionek. 

Sam Gilbert zapowiada swoje dzieło od strony fabularnej w następujący sposób: „Amy Wellard, młoda kobieta, która nie chce pracować dla rządu, aby załapać się na szczepionkę, wierzy, że istnieje inne lekarstwo. I zamierza je znaleźć. Nawet jeśli będzie ją to kosztowało życie”.

Gra Shardlight zmierza wyłącznie na pecety. Poniżej możecie sprawdzić jej pierwszy zwiastun:

Źródło: VG247, Wadjet Eye Games

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Kenjiro
    0
    Może być ciekawie. Szkoda tylko tej ogólnej pikselozy i słabych animacji, gdyż mimo że nawiązuje to do przygodówek rodem z LucasArts, to wolałbym bardziej nowoczesną oprawę.