Obudowy

SilentiumPC Astrum AT6V - to najodważniejsza i najciekawsza obudowa polskiej firmy

przeczytasz w 3 min.

Efektowna stylistyka, a przy tym dobra funkcjonalność i efektywna wentylacja. Astrum AT6V to jedna z tych obudów, która na pewno zainteresuje graczy i entuzjastów.

Ostatnio sporo piszemy o nowych obudowach SilentiumPC – warto tutaj wymieć modele Signum SG7V, Armis AR6 czy Regnum RG6V. Polska firma nie zamierza jednak zwalniać tempa i zaprezentowała kolejną propozycję dla graczy. Tym razem mamy jednak do czynienia z wyjątkowo interesującą konstrukcją.

SilentiumPC Astrum AT6V zaskakuje odważnym wzornictwem

Mowa o modelach SilentiumPC Astrum AT6V TG i Astrum AT6V Evo TG ARGB, które powinny przyciągnąć klientów nowoczesną stylistyką. Uwagę zwraca zdejmowany front Astrum Mesh oraz gładkie wykończenie powłoki lakierniczej. Z boku znalazł się panel z hartowanego szkła, który pozwala wyeksponować zainstalowane wewnątrz podzespoły.

SilentiumPC Astrum AT6V EVO TG ARGB

SilentiumPC Astrum AT6V EVO TG ARGB

W drugim przypadku zastosowano również programowalne podświetlenie wentylatorów i... krawędzi bocznego panelu ze szkła hartowanego. Producent dodaje w zestawie kontroler Aurora Sync Evo PWM ARGB, a do sterowania efektami świetlnymi można wykorzystać wydzielony przycisk z przodu obudowy lub oprogramowanie płyty głównej z 3-pinowym złączem ARGB.

SilentiumPC Astrum AT6V EVO TG ARGB

Ciekawostką jest również zestaw złączy na panelu I/O. Do dyspozycji oddano nie tylko wejście/wyjście audio i dwa porty USB 3.0, ale też nowoczesne gniazdo USB 3.1 typ C. To pierwsza obudowa SPC z takim złączem.

Obudowa Astrum AT6V korzysta z nowej konstrukcji

Obudowa korzysta ze szkieletu Natissis, który wcześniej był stosowany w modelach Armis AR6 i Regnum RG6. To konstrukcja nastawiona na zapewnienie dobrej funkcjonalności i optymalnego przepływu powietrza.

SilentiumPC Astrum AT6V EVO TG ARGB

W środku bez problemu zmieści się wydajny komputer do grania. Producent przewidział miejsce na płytę główną w formacie ATX lub nawet E-ATX, topowe karty graficzne (do 360 mm), a do tego cztery dyski – za tacką na płytę można zamocować nośniki 2,5 cala, a w tzw. piwnicy dwa 2,5 lub 3,5 cala (są one mocowane na gumowych podkładkach tłumiących drgania).

Jeżeli chodzi o wentylację, Astrum AT6V pozwala na montaż coolerów CPU o wysokości do 162 mm i maksymalnie ośmiu wentylatorów. Nie będzie też problemów z instalacją wydajnych zestawów chłodzenia AiO. Jest też pełny zestaw filtrów przeciwkurzowych: z przodu, na spodzie obudowy i na górze.

SilentiumPC Astrum AT6V EVO TG ARGB

Standardowe wyposażenie obejmuje cztery wentylatory w rozmiarze 120 mm – w Astrum AT6V TG są to zwykłe modele Sigma HP 120 mm, a w AT6V Evo TG ARGB zastosowano podświetlane Stella HP ARGB CF 120 mm. Trzy śmigiełka zainstalowano z przodu, a jedno z tyłu.

Czym różni się obudowa SilentiumPC Astrum AT6V TG od AT6V Evo TG ARGB?

ModelSilentiumPC Astrum AT6V TGSilentiumPC Astrum AT6V EVO TG ARGB
TypMidi TowerMidi Tower
Panel I/O» 2x USB 3.0
» 1x USB 3.1 typ C
» 2x audio
» przycisk power
» przycisk reset
» przycisk LED
» 2x USB 3.0
» 1x USB 3.1 typ C
» 2x audio
» przycisk power
» przycisk reset
» przycisk LED
Obsługiwane płyty główne» mini-ITX
» mATX
» ATX
» E-ATX
» mini-ITX
» mATX
» ATX
» E-ATX
Zatoki zewnętrznebrakbrak
Zatoki wewnętrzne» 2x 2,5 cala
» 2x 2,5/3,5 cala
» 2x 2,5 cala
» 2x 2,5/3,5 cala
Miejsca dla kart rozszerzeń7x 360 mm7x 360 mm
Miejsce na zasilacz175 mm (275 mm bez dysków)175 mm (275 mm bez dysków)
Miejsce na chłodzenie CPU162 mm162 mm
Miejsca na wentylatory» przód: 3x 120 mm lub 2x 140 mm
» góra: 2x 120/140 mm
» tył: 1x 120 mm
» osłona na zasilacz: 2x 120 mm
» przód: 3x 120 mm lub 2x 140 mm
» góra: 2x 120/140 mm
» tył: 1x 120 mm
» osłona na zasilacz: 2x 120 mm
Zainstalowane wentylatory» przód: 3x Sigma HP 120 mm
» tył: 1x Sigma HP 120 mm
» przód: 3x Stella HP ARGB CF 120 mm
» tył: 1x Stella HP ARGB CF 120 mm
Dodatkowe» panel boczny z hartowanego szkła
» filtry przeciwkurzowe z przodu, na górze i pod zasilaczem
» kontroler PWM,
» panel boczny z hartowanego z krawędziowym podświetleniem
» filtry przeciwkurzowe z przodu, na górze i pod zasilaczem
» kontroler Aurora Sync Evo PWM ARGB,
Wymiary470 x 221 x 443 mm470 x 221 x 443 mm
Waga6,08 kg6,20 kg
Cena299 złotych389 złotych

Czy nowe modele mają szansę odnieść sukces? Osoby szukające efektownej, funkcjonalnej i przewiewnej obudowy na pewno będą zainteresowane. Ceny też nie są specjalnie wygórowane - Astrum AT6V TG został wyceniony na 299 złotych, a Astrum AT6V Evo TG ARGB na 389 złotych.

Źródło: SilentiumPC

Zobacz więcej newsów o obudowach:

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    losiaczek1
    6
    Mi się nie podoba
    • avatar
      szymcio30
      2
      Na napęd optyczny jak zwykle miejsca zabrakło
      • avatar
        chotnik2
        1
        3 wentylatory z przodu, żadnego do góry. Co to za mania...
        • avatar
          kalkulatorek
          0
          Gdyby to była książka określiłbym ją jako grafomańską.....
          • avatar
            Rafs0n
            -1
            Cała firma to jest tak naprawdę chińska(tak samo jak manta) tyle że tutaj mam na pewno wyższą jakość ale to też zależy (kupiłem kiedyś obudowę od nich a mało za nią nie dałem bo na tamte czasy 200 zeta jak się nie pracuje ok 8 lat temu to jakość na tamte czasy była strasznie słaba ale potrzebowałem okurat takiej budy a nie innej, ostatnio zresztą znowu kupiłem tylko tym razem zapłaciłem za obudowę ok stówki a potrzebowałem jak najmniejszą obudowę obsługującą format ATX ale ta to była porażka pod względem jakości ale już ją zostawiłem) A co do samej obudowy w sumie to nic specjalnego ale plusik leci za usb c na przodzie i siatkę z przodu obudowy, reszta jest taka sama jak w innych obecnie dostępnych
            • avatar
              ElFi_
              0
              Cena zawiera spory podatek od nowości. Regnum RG6V EVO TG ARGB kupiłem kilka dni temu za 279zł (czyli poniżej ceny Astrum bez ARGB). Regnum nie ma USB-C na froncie, za to bardziej klasyczny przedni panel, reszta identyczna.
              • avatar
                Sauvage
                0
                czemu żadna firma nie wpadła na pomysł robienia 2 wersji tej samej obudowy - czyli wersję drugą bez tego "wieśniackiego" oświetlenia LED - myślę że sporo ludzi chętnie kupi wersję beż tego badziewia LED które po odpaleniu wygląda jak cygański wóz.
                Na płycie mam oświetlenie - wyłączone, na obudowie jakiś debilny pasek LED - wyłączony - ale power HDD nie zrobili, na karcie graficznej też się świeci - na szczęście dało się to odciąć, monitor - w podstawie świeci - też się dało to na szczęście wyłączyć - ludzie co wy macie za tak :wieśniacki" gust - nie chcę obrazić
                ludzi ze wsi :-) To ma działać anie żeby się na to patrzeć jak świeci - jak chcesz na takie coś patrzeć to sobie kup kulę dyskotekową - efekt zajebisty za mniejsze pieniądze.