Internet

Skype otworzył się na gości

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Nie trzeba już mieć konta, by skorzystać z komunikatora Skype i jego opcji bezpłatnych rozmów wideo w jakości HD, także w grupach.

Skype właśnie wzbogacił się o bardzo istotną funkcję. Od teraz nie trzeba już posiadać konta, by móc skontaktować się ze znajomymi za pośrednictwem tego komunikatora. Firma Microsoft oficjalnie wprowadziła konto Gościa.

Z miesiąca na miesiąc rośnie konkurencja na polu internetowych komunikatorów. W efekcie jedna osoba korzysta z tego rozwiązania, druga z innego, a trzecia testuje kolejną innowacyjną aplikację. Microsoft postanowił wyjść naprzeciw i usprawnić wideokonferencje, umożliwiając korzystanie z komunikatora niezależnie od tego, czy ma się w nim konto czy też nie.

W czacie tekstowym udział może wziąć łącznie 300 użytkowników, konferencje wideo i głosowe są natomiast przystosowane do maksymalnie 25 osób. Większość funkcji pokrywa się z tym, do czego dostęp mają zalogowani, poza trzema różnicami: 1) brak automatycznego tłumacza, 2) brak możliwości wykonania rozmowy telefonicznej i 3) automatyczne usunięcie „pokoju” i rozmowy po 24 godzinach.

Jak skorzystać z opcji bezpłatnych rozmów wideo w jakości HD bez posiadania konta? Wystarczy udać się na stronę Skype’a, wybrać „Rozpocznij rozmowę” i wpisać swoje imię. Efektem będzie otrzymanie linku do „pokoju”, który można udostępniać wśród znajomych przez 24 godziny (po tym czasie link staje się nieaktywny, a „pokój” – zamknięty).

Źródło: Skype

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  leon-san
  Ciekawe jak bardzo wzrosnie liczba spamu wysyłanego przez Skype
 • avatar
  Chochlik
  Hmm ciekawe.
 • avatar
  renholder1987
  Tak ciekawe kiedy będzie news o fali przejęć kont skype xD Bo ostatnio na wiele kont się włamano i rozsyłano spam do wszystkich z listy znajomych.
 • avatar
  thoorin
  Bardzo boli mnie mała popularność wśród znajomych komunikatorów innych niż Messenger. Messenger jest w mojej opinii jednym z najgorszych komunikatorów na rynku, zwłaszcza po ostatnich aktualizacjach. Skype jest w porządku, dobrze się z niego korzysta, a już w ogóle moim ulubionym jest Discord, ale o tym słyszeli pewnie tylko nieliczni.