Gadżety

Smart-długopis dla majsterkowicza-gadżeciarza

przeczytasz w 1 min.

Firma Instrumments chce, by technologiczna rewolucja dotarła do naszych skrzynek z narzędziami. Pomysł niezły, ale cena odstrasza.

Trudno powiedzieć dlaczego tak się dzieje, ale faktem jest, że większość domorosłych majsterkowiczów wciąż korzysta ze starych narzędzi do wykonywania pomiarów. I niekoniecznie mamy tutaj na myśli sam wiek poszczególnych egzemplarzy, a raczej samo to, od jak dawna tego typu narzędzia znajdują się w naszych przybornikach. 

Typowe taśmy i miarki często są niewygodne w użytkowaniu, a w dodatku nie najlepiej radzą sobie z zakrzywieniami. Być może więc nadszedł już najwyższy czas, by technologiczna rewolucja dotarła też do naszych skrzynek z narzędziami?

Instrumments 01 pen

Do takiego właśnie wniosku doszli inżynierowie z firmy Instrumments. Zaprezentowali oni hybrydowe narzędzie, które nazywa się po prostu 01 i łączy w sobie długopis (są też wersje z ołówkiem i rysikiem) oraz urządzenie do dokonywania pomiarów. 

Wystarczy wskazać na konkretny przedmiot, a sprzęt zmierzy jego szerokość, wysokość i głębokość. Producent zapewnia, że powierzchnie trójwymiarowe czy zakrzywienia nie stanowią dla 01 najmniejszego problemu. Urządzenie może też działać z wykorzystaniem skali i konwertować wyniki.

Instrumments 01 skala

Instrumments 01 to jednak urządzenie dostosowane do naszych czasów, a to oznacza, że nie ujawniliśmy jeszcze wszystkich jego możliwości. Otóż to hybrydowe narzędzie nie tylko wykonuje pomiary, ale też automatycznie przesyła je do smartfona (z systemem Android lub iOS). W tym miejscu warto dodać, że żywotność akumulatora szacowana jest na 6 miesięcy.

Instrumments 01 app

Plusami urządzenia Instrumments 01 mają być: łatwość użytkowania, wysoka wytrzymałość oraz niewielkie gabaryty. Największym minusem zaś jest chyba dość wysoka cena. Producent życzy sobie za narzędzie 149 dolarów. Zobaczcie na poniższym filmiku za co konkretnie:

I co o tym myślicie?

Źródło: Engadget, Instrumments

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pablo11
  16
  Urządzenie bezużyteczne do jakichkolwiek pomiarów. Produkowane przez firmę która jest marną podróbką Texas Instruments. Cena 150dolcow ?? 700zl ?? Typowe naciąganie ludzi na sprzęt bezużyteczny. Coś jak telezakupy Mango. Coś jak Smartwatch. Życzę powodzenia producentowi :D.
  • avatar
   xchaotic
   10
   "Trudno powiedzieć dlaczego tak się dzieje, ale faktem jest, że większość domorosłych majsterkowiczów wciąż korzysta ze starych narzędzi do wykonywania pomiarów."

   bo dzialaja bez baterii i smartfona za 2000PLN.
   zastepowanie linijki takim sprzetem to troche chory pomysl
   • avatar
    perpetoom
    8
    A za dwa lata okaże się, że aplikacja dla urządzeń mobilnych:
    - przestała działać po jakiejś aktualizacji systemu

    - masz za stary telefon by zainstalować aktualizacje tejże aplikacji która przywróci ją do działania

    - przesiądziesz się na urządzenie niekompatybilne z tym ustrojstwem

    i... pozostaniesz z niezbyt pięknym długopisem oraz
    wspomnieniem poświęconych nań pieniędzy.    IMHO - przerost formy nad treścią, bo nadaje się głównie do niewielkich pomiarów, potrzebuje w miarę równej powierzchni o którą opiera się urządzenie dla wiarygodnego pomiaru oraz najważniejsze: wymaga sporo zachodu: wyjmij urządzenie, uruchom je, wyjmij telefon, znajdź aplikację, uruchom, odłóż telefon, weź urządzenie i zwymiaruj przedmiot, weź telefon (i zapewne odblokuj mu jeszcze ekran, bo pewnie się wygasił w międzyczasie) i finalnie sprawdź wymiary. Dzielenie się pomiarem na facebook? Litości.
    • avatar
     miedzianek
     5
     Jak urządzenie ma dokładnie mierzyć długości krawędzi, skoro żaden człowiek nie jest w stanie przesunąć ręki idealnie po prostej(bez pomocy typu linijka)? Delikatnie ręka drgnie i już możemy nie spasować...czegoś co mierzymy :)
     • avatar
      raffal81
      5
      Za 10 dolarów to może i bym kupił, dlatego też mam miernik laserowy do większych wymiarów, miarki, suwmiarki do tych mniejszych.

      Czekałem oglądając film na jakiś ficzer tego urządzenia, bo 150 dolarów za kręcenie kółeczkiem to nabijanie ludzi w butelkę, a zmierzenie dłuższego odcinka z dokładnością do milimetra jest raczej nie możliwe, ciągnąć ten tego tym czymś ręką ehhhh, zobaczone zapomniane ;]
      • avatar
       rulax
       3
       Kolejny filmik typu: mężuś wyprowadza psa na spacer a żona w 30 min. odmalowuje całe mieszkanie :)
       Drogi gadżecik i zupełnie niepraktyczny. Można sobie zmierzyć długość przedmiotu położonego na czyściutkim, równym stole. Wyobraża ktoś sobie pracę np. w warsztacie? Zdejmowanie miar z rysunku - padłem...