Aplikacje mobilne

Smartfony Huawei na czarnej liście twórców odtwarzacza VLC

przeczytasz w 1 min.

Wedle VideoLAN winna jest polityka, jaką w kwestii swojego oprogramowania prowadzi Huawei. Twórcy poskreślają, iż przekłada się to na ograniczoną funkcjonalność odtwarzacza.

VLC to jedna z popularniejszych aplikacji na Androida. Ceniony przez wielu odtwarzacz multimedialny jest od teraz nieodstępny na większości smartfonów marki Huawei. Dlaczego?

Okazuje się, że jest to pokłosie decyzji, jaką podjęli twórcy VLC. Oni sami zdecydowali się dodać smartfony Huawei na czarną listę i zablokować im dostęp do aplikacji z poziomu sklepu Google Play. Odtwarzacza nie można pobrać na większość, przede wszystkim najnowszych modeli tego chińskiego producenta. Ograniczenia nakładane są stopniowo, ale postępują bardzo szybko.

Huawei na czarnej liście twórców odtwarzacza VLC

Powód? Wedle VideoLAN jest nim polityka, jaką w kwestii swojego oprogramowania prowadzi Huawei. Chcąc zapewnić smartfonom dłuższy czas pracy na baterii, Huawei stara się, aby procesy w tle były jak najszybciej wyłączane. W przypadku VLC prowadzi to do ograniczonej funkcjonalności, co zdaniem twórców może zniechęcać użytkowników do ich odtwarzacza.


Jak długo potrwa taki stan rzeczy? Na szczęście wygląda na to, że jest to sytuacja przejściowa. VideoLAN poinformował, że jest już po rozmowach z Huawei i ma nadzieję, że problem uda się rozwiązać w ciągu kilku tygodni. Do tego czasu alternatywnym rozwiązaniem pozostaje skorzystanie z plików APK.

Źródło: VideoLAN

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DreamerDream
  -6
  "Huawei stara się, aby procesy w tle były jak najszybciej wyłączane."
  Jak to się ma do ograniczenia funkcjonalności odtwarzacza video, bo mój mały umysł tego nie pojmuje.
  • avatar
   lenoxxx
   0
   "...co zdaniem twórcom może zniechęcać użytkowników do ich odtwarzacza."