Gadżety

Smartwatch z kamerą - Apple ma swój patent

przeczytasz w 1 min.

Apple to aktualnie jeden z liderów sektora wearables, a jego Watch to najlepiej sprzedający się smartwatch na świecie. Gigant z Cupertino ma kolejny pomysł na jego udoskonalenie, po wprowadzeniu funkcji EKG w modelu z „czwórką” w nazwie.

Już dziś smartwatche dobrze sprawdzają się w sytuacji, gdy trzeba zrobić zdjęcie – pozwalają wszak na zdalne naciśnięcie spustu migawki ze smartfona. Teoretycznie nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by były pod tym względem samowystarczalne. Próbowano tego już wcześniej (w tym miejscu warto przypomnieć o modelu Samsung Galaxy Gear), ale szybko wycofano się z tego pomysłu. Wygląda jednak na to, że wkrótce może on powrócić. Niedawno firma LG pokazała kilka patentów, a teraz swoją koncepcję zaprezentowała firma Apple.

Firma Apple zgłosiła do amerykańskiego urzędu USPTO patent na smartwatcha z aparatem zintegrowanym z paskiem. Koncepcja zakłada, że można by go ustawić pod dowolnym kątem – tak, by uzyskać idealne ujęcie w danym momencie. Odchylana konstrukcja pozwalałaby na przykład na wygodne prowadzenie wideorozmów. Wygląda to tak… 

Apple smartwatch kamera patent

Oczywiście, jak to w przypadku patentów, nie jest powiedziane, że tego typu produkt kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Informacje o tym, że kolejny producent o tym myśli, pozwalają jednak wierzyć, że smartwatch z kamerą nie tylko powstanie, ale też jest już naprawdę blisko. A jeśli w „inteligentnych zegarkach” upatrujemy gadżetów, które są samowystarczalne i stanowią supermobilną alternatywę dla smartfonów, to jest to właściwie konieczność.

Źródło: Engadget, 9to5Mac. Foto: Apple (1), USPTO (2)

Warto zobaczyć również:

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tarzinio
  1
  Biuro patentowe przyjmuje patenty apple jak cukierki, ale jak inna firma, mała chce coś opatentować to niiii
  • avatar
   sebmys
   0
   Lepiej niech opatentują baterię do tych zegarków.
   Na chwilę obecną, to jak dla mnie, ten zegarek nie jest wart 1000zł. 18h pracy na zegarku za takie pieniądze, to kpina.