Gry

Snake jako Altair - Konami uchyla rąbka tajemnicy

przeczytasz w 0 min.

Pierwszego kwietnia czyli w Prima Aprilis w sieci pojawił się filmik prezentujący grę Metal Gear Solid 4 w dość nietypowy sposób. Oto "stary" Snake poruszał się po znanym z wcześniejszych zwiastunów polu bitwy w stroju Altaira z gry Assassin's Creed. W filmiku występowała również Jade Raymond - producentka Assassin's Creed oraz sam Hideo Kojima. Wszystko razem wyglądało na całkiem niezły żart prima aprilisowy przygotowany wspólnie przez Konami i Ubisoft.

Rzeczywistość okazała się być jednak zgoła inna. Konami ogłosiło właśnie, iż wspomniany żart nie był do końca żartem i strój Altaira w najnowszej odsłonie serii Metal Gear Solid naprawdę istnieje. Co więcej postać Snake - Altaira będzię w pełni grywalna, ale do jej odblokowania niezbędne okaże się zrobienie czegoś specjalnego w grze (tak wyraził się sam Kojima). Informacja ta pojawi się zapewne zaraz po ukazaniu się MGS4 na rynku, co ma nastąpić już 12 czerwca.

Na koniec jako ciekawostkę warto dodać, iż w sieci pojawiły się również informacje o rzekomym występowaniu w grze różnych rzeczywistych produktów takich jak np. iPod (na którym będzie można słuchać muzyki), telefony Sony Ericsson czy motocykle Triumph. Innymi słowy "product placement" w pełnej krasie. Jesli to prawda to pozostaje mieć nadzieje, że ten typ promocji nie będzie zbyt nachalny i nie zepsuje odbioru całej gry.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!