Smartfony

Snapdragon 810 po raz pierwszy pojawi się w Vivo Xplay 5?

przeczytasz w 1 min.

Vivo musi się jednak spieszyć, ponieważ konkurencja ma bardzo podobne plany.

Snapdragon 810 procesor smartfon Vivo Xplay 5

Coraz więcej wskazuje na to, że końcówka tego bądź początek przyszłego roku przyniosą nam spore zmiany w rankingach najwydajniejszych smartfonów. Wszystko przez nadchodzący debiut układu Snapdragon 810.

Tan 64-bitowy, wyprodukowany w 20 nm procesie technologicznym procesor oferować ma 4 rdzenie Cortex-A57 oraz 4 kolejne Cortex-A53. W połączeniu z układem graficznym Adreno 430 oraz obsługą pamięci DDR4 zaowocować musi to ogromnymi mocami obliczeniowymi. Który z producentów skorzysta z nich jako pierwszy?

Coraz więcej wskazuje na to, że jeszcze w grudniu, a najpóźniej w styczniu zaprezentowany zostanie smartfon Vivo Xplay 5, który oferować ma między innymi właśnie wspomniany procesor. Najnowsze doniesienia sugerują jednak dodatkowo, że Vivo musi się spieszyć, ponieważ konkurencja ma bardzo podobne plany.

Także Oppo oraz Xiaomi pracują już nad nowymi smartfonami, które napędzać ma w Snapdragon 810. Mają być to odpowiednio modele Find 9 i Mi5, których również pozostała specyfikacja powinna robić duże wrażenie.

Niezależnie od tego, który z producentów będzie w tym przypadku najszybszy wydaje się, że przyszły rok należeć będzie już do procesorów 64-bitowych.

Źródło: nextpowerup, extremetech

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  vdrpl
  10
  Dobrze, że już pracują nad Mi5 :)
  • avatar
   KaYteck
   3
   Procek 64 bity, tylko po to, żeby obsłużyć > 3GB pamięci. W smartfonie będziesz miał więcej "wachy" niż komputerze! Najpierw powinni zoptymalizować działanie urządzeń na "andku" do 3GB ramu. BTW Pamiętam jakiś artykuł o tym jak to Qualcomm się zarzekał, że 64 bity to bez sensu.
   • avatar
    Erdael
    1
    Ciekawe czy i tym razem 20 minut gry na smartfonie wystarczy żeby zagrzać jednostkę do tego stopnia by wydajność spadła o połowę... Jak ma to miejsce obecnie z typowymi smartfonami napędzanymi SD800, 801, 805...
    • avatar
     eryk1310
     1
     i tak mnie nie stać :) ja mam 5412 ram i jakoś żyje :D moce obliczeniowe to maja być w kompie a nie smartfonie :)
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Powiedzmy wprost, że w normalnym trybie pracy smartfon chodzi na bardzo niskich taktowaniach, więc ile % mocy proca wykorzystuje? 30%? 20%? Nikt przy zdrowych zmysłach nie wyciska ostatnich soków z proca, żeby mu płynnie interfejs działał, bo bardzo, ale to bardzo mocno odbije się to na baterii. Chyba że ktoś przyzwyczaił się do codziennego jej ładowania, wtedy nie ma problemu. W ogóle ten cały wyścig wydaje się być jakiś szaleństwem...
      • avatar
       ophiuchus
       0
       Chęć jest tylko JEDNA!!! Zysku!!! Nic ponadto! Tak jak piszecie obecnie smartfony robią wszystko to co powinny, ale czy nagle fabryki mają stanąć z produkcją? Ludzie w bogatych krajach wymieniają smarty co roku albo wraz z nowym abonamentem co 2 lata. A producenci chcąc być naj wciskają jakieś tam pulsoksymetry, czytniki linii papilarnych i inne duperele. I tak to się kręci. Każdy lubi mieć nową zabawkę. Porównam to do branży samochodowej. Niby co można drastycznie zmienić w samochodzie? Bezpieczeństwo, komfort itp a ludzie co 3-4 lata potrafią zmieniać na nowe...a drastycznych zmian nie mia. Może raz na 10 lat widać jakiś skok konstrukcyjny czy jakikolwiek.