Gry

Tak wygląda rozgrywka w Sniper Elite 3

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Studio Rebellion opublikowało trzy nowe materiały wideo prezentujące fragmenty zabawy w Sniper Elite 3.

Sniper Elite 3 gra logo

Nie wiadomo wprawdzie kiedy dokładnie, ale jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzeć ma trzecia odsłona serii Sniper Elite. Osadzona w klimatach II wojny światowej, tym razem na terenach Afryki, gra cechować ma się mniej liniową i ogólnie rzecz ujmując ciekawszą rozgrywką od swoich poprzedniczek. Na potwierdzenie tych słów twórcy – studio Rebellion – opublikowali trzy nowe materiały wideo prezentujące fragmenty zabawy.

Sniper Elite 3 ma być – zgodnie z zapowiedziami – najlepszą odsłoną serii. Wśród nowości znajdziemy między innymi system punktów doświadczenia, którymi gracz będzie wynagradzany za dobrą technikę, a za które będzie mógł później odblokować modyfikacje broni. Udoskonalenia dotknąć mają również system skradania oraz tryby kooperacji i multiplayer.

Twórcy zapowiadają również, że w Sniper Elite 3, szczególnie na wyższych poziomach trudności, spotkamy się z bardzo rozbudowanym systemem snajperskim. Na rozgrywkę wpłyną więc takie czynniki jak wiatr, a konkretnie jego kierunek i prędkość, a także grawitacja. Miłym dodatkiem jest także otwarty świat, dzięki któremu gracz ma niemal nieograniczoną swobodę.

Nie oszukujmy się jednak, słowa to tylko słowa, a tu liczy się gameplay. Nie przedłużamy więc już i zapraszamy do oglądania wspomnianych we wstępie trzech nowych materiałów, w których Tim Jones opowiada o najważniejszych aspektach gry Sniper Elite 3.

Platformami docelowymi gry Sniper Elite 3 są komputery osobiste oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Źródło: VG247, FPSGuru

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie widzę żeby zmieniło się coś więcej niż otoczenie w którym gra jest osadzona.
 • avatar
  stud3nt
  Mam nadzieję, że nie będzie miała wad części drugiej, czyli:

  - przesadzona do kwadratu fizyka strzału. Pocisk na dystansie 100m potrafił opaść nawet 30cm, co jest kpiną ze wszystkich tablic balistycznych, jakie znam;
  - durny wiatr. Nie dość, że potrafi wiać w poprzek długiej, zabudowanej ulicy (!), to jeszcze wieje z siłą sztormowego huraganu - z odległości 100m potrafił znieść kulę nawet metr na bok!
  - wrogowie padają od jednego pocisku 7.62 w brzuch - ok, ale potrafią przyjąć serię ze Szmajsera na klatę i dalej walczyć;
  - natychmiast po oddaniu strzału jesteśmy odkryci, nieważne gdzie się ukryjemy. Nie ma sytuacji, że wróg się rozbiegnie po kryjówce i spróbuje nas odszukać i upolować. Od razu otwierają ogień;
  - Tygrysa można rozwalić, strzelając w korek zbiornika paliwa;
  - w teorii można zakładać pułapki i przeprowadzać dywersje, ale w praktyce nie ma gdzie;
  - wrogi snajper przed oddaniem strzału ZAWSZE musi błysnąć lunetką - nawet w nocy albo mając słońce za sobą;
  - przeciwnicy są debilami, ale strzelają niezwykle celnie z każdego typu broni. Obrywamy co chwila, nawet z PM ze 150m;
  - poziom 'rozbudowania' i 'swobody eksploracji' lokacji budzi skojarzenia z Tetrisem
 • avatar
  Dragon
  Yyy… na rozgrywkę wpłyną czynniki takie jak wiatr i grawitacja… jakby w poprzednich dwóch częściach nie wpływały one na rozgrywkę.

  Kto to pisał?
 • avatar
  BariGT
  Czy tylko dla mnie grafika wygląda jak na telefony?
 • avatar
  Daniel_7241
  I tak jedynki nic nie przebije, przeszedłem z 5 razy na wszystkie możliwe sposoby :D
 • avatar
  Konto usunięte
  Ta gra będzie słaba jak poprzednia część...Fabuła tej serii to dno totalne
 • avatar
  Bichits
  Pierwsze co, to poprawiłbym intelekt botów i oporne sterowanie postacią. W singla na pewno zagram. Jeżeli będzie dobrze się grało, to kto wie... Może będę miał szóste pudełko od gry.
 • avatar
  Borkol
  Kaszanka.
 • avatar
  Konto usunięte
  Już mi się exp nie podoba i tym podobne bzdety. Ekran jest zasypywany jakimiś bzdetami, a wybór broni to dobra koncepcja... dla GTA V. SE 1 i dwa o niebo lepsze ;) Niestety.
 • avatar
  Konto usunięte
  Już mi się exp nie podoba i tym podobne bzdety. Ekran jest zasypywany jakimiś bzdetami, a wybór broni to dobra koncepcja... dla GTA V. SE 1 i dwa o niebo lepsze ;) Niestety.
 • avatar
  eryk1310
  ładny mi Next-Gen ..stary dobry sniper elite to było coś :D