Projektory

Pierwszy laserowy projektor Sony 3LCD zaprezentowany na targach ISE 2013

przeczytasz w 1 min.

Urządzenie charakteryzuje się rozdzielczością WUXGA i jasnością 4000 lumenów. Przeznaczenie - sektor biznesowy i edukacyjny.

Sony projektor laserowy 3LCD

Podczas trwających właśnie targów ISE 2013, firma Sony zaprezentowała swój pierwszy projektor laserowy z technologią 3LCD.

Nowy projektor Sony będzie charakteryzował się rozdzielczością WUXGA (1920x1200) oraz laserowym źródłem światła, co nie tylko ma zapewniać większą trwałość i niższy koszty, ale także gwarantuje brak potrzeby okresowej wymiany lampy, jak ma to miejsce w standardowych urządzeniach. Technologia BrightEra 3LCD zagwarantować ma temu modelowi żywotność nawet do 20 000 godzin.

Jak to działa? Białe światło emitowane przez laserowe źródło kierowane jest na mechanizm 3LCD. Takie rozwiązanie gwarantować ma ponadto znacznie wyższą jakość obrazu niż w przypadku projektorów z tradycyjnymi lampami UHP, lepszy kontrast i stabilność kolorów, a także dużą jasność – aż 4000 lumenów.

„Projektor z laserowym źródłem światła to innowacyjny i wydajny produkt, który jest odpowiedzią na rosnące wymagania rynku. Jest przyjazny dla środowiska, zapewnia znakomitą jasność i najwyższą jakość obrazu. Spodziewamy się, że spotka się z zainteresowaniem w biznesie i edukacji, ponieważ jest rozwiązaniem o bardzo długiej żywotności do 20 000 godzin i jest praktycznie bezobsługowy” – informuje Aleksandra Jasińska, Channel Account Manager Display Business Group Professional Manager z firmy Sony Professional Solutions Europe.

To już niestety wszystkie informacje dotyczące specyfikacji, podane do tej pory przez producenta. Premiera planowana jest na tegoroczne lato.

Źródło: Sony

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wildthink
  4
  A jak minie te 20000h to wtedy całość na złom? To dosyć sporo czasu, jednak przy pracy ciągłej to ok 2,5 roku. Więc mając knajpę z projektorem można go w 5 lat wykończyć.
  Dobra, w tym czasie powinien na siebie zarobić. A w domu to prędzej nam się znudzi, niż przestanie świecić.
  • avatar
   arturoski
   3
   Piękna sprawa, ale tak jak się okazało w przypadku projektorów Casio tak i tutaj może (nie musi) szybko tracić jasność. Na pochwałę zasługuje niski pobór energii i niższy poziom hałasu. Chętnie zobaczyłbym test tego projektora, jak tylko pojawi się w sprzedaży oczywiście. Tak jak TV przeszły na LED, tak teraz projektory powinny na laser.
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Szkoda tylko, że złącza są na przodzie, a nie z tyłu.
    • avatar
     marcin1ja1
     0
     Miałem okazję podziwiać projektor laserowy i według mnie daje on nieporównywalnie lepszy obraz od zwykłych tzw lampowych. Jeżeli kogoś stać to polecam.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      "Technologia BrightEra 3LCD zagwarantować ma temu modelowi żywotność nawet do 20 000 godzin."
      BrightEra 3LCD to tylko układ LCD z zestawem mikrosoczewek. Ten układ to podziała znacznie dłużej (statystycznie) jak 20000 godzin.
      Głównym czynnikiem ograniczającym czas eksploatacji jest laser, który nie jest elementem składowym BrightEra 3LCD.
      Pytanie tylko, czy laser którego użyli to Nichia 405nm w bańce pokrytej luminoforem, czy 3 lasery RGB. Jeśli 3 laserki to czy zielony to DPSS czy dioda laserowa.