Konsole do gier

Sony obniży cenę PlayStation 3

przeczytasz w 0 min.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że japoński koncern zdecyduje się wreszcie na obniżkę ceny swojej konsoli nowej generacji. Sony nie potwierdziło jeszcze oficjalnie tych doniesień. Jednak portal GameDaily Biz otrzymał informację od swoich poufnych źródeł związanych z handlem detalicznym, że od przyszłego czwartku (12 lipca), PlayStation 3 zacznie być oferowana za 499 dolarów (a nie 599, jak obecnie). Dowodem na to są przygotowywane przez koncern nowe ulotki, informujące o nowej cenie konsoli.

Jedno tylko nie jest pewne – czy będzie to stała obniżka, czy tymczasowa promocja. Prawdopodobnie jednak to pierwsze – Sony bardzo potrzebuje zwiększenia atrakcyjności swojej konsoli aby lepiej konkurować z XBOX 360. Analitycy przewidywali wcześniej, że prawdopodobnie w tym roku w sezonie letnim japoński koncern obniży cenę PS3. Wygląda na to, że ich przewidywania się sprawdzą.


Jeśli obniżka okaże się stała, można w niedalekiej przyszłości oczekiwać spadku ceny konsoli również w Polsce, do około 1800-1900 złotych. Jeśli dodać do tego fakt, iż w ciągu roku na PS3 ma wyjść blisko 200 gier, to przyszłość czarnej zabawki Sony zaczyna być coraz bardziej optymistyczna.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!