Konsole do gier

Sony PSP-3000 - wiemy już wszystko

przeczytasz w 1 min.

Znamy dokładne ceny na różnych rynkach oraz wszystkie zmiany w stosunku do poprzedniej wersji.

Sony Computer Entertainment Inc. poinformowało oficjalnie na temat odświeżonej konsoli do gier PlayStation Portable (PSP). Ceny urządzenia będą na tym samym poziomie co ceny wersji poprzedniej. PSP-3000, bo tak brzmi nazwa tego przenośnego gadżetu, zyska za to kilka istotnych usprawnień.

Przede wszystkim wyświetlacz. Ten, w porównaniu do ekranu z PSP-2000, ma być o wiele, wiele lepszy pod względem jakości obrazu. Sony zwiększyło liczbę wyświetlanych kolorów, jak również podwyższyło współczynnik kontrastu oraz zmniejszyło czas reakcji. Odtąd PSP ma pozwalać na swobodną grę na zewnątrz (np. w parku przy świetle dziennym). Poniżej prezentujemy zresztą fotografię, na której widać różnice w wyświetlanym obrazie na konsolach PSP-2000 i PSP-3000.


Różnica pomiędzy wyświetlaczami jest rzeczywiście ogromna (Fot. Engadget.com)

Odświeżona konsolka do gier ma także wbudowany mikrofon, który pozwala na komunikację głosową za pomocą komunikatora Skype. PSP ma być także wykorzystywana w charakterze telefonu VoIP, o czym już informowaliśmy na Benchmarku. Nie zmieniły się z kolei wymiary i waga urządzenia.

Ponieważ nowy wyświetlacz konsumuje więcej energii elektrycznej, oznacza to, że gracze będą najprawdopodobniej zmuszeni do zakupienia bardziej pojemnych akumulatorów. Niestety nie podano, czy różnice w pobieraniu energii są o wiele czy może tylko nieznacznie wyższe.

Udoskonalona PSP-3000 trafi do sprzedaży na terenie różnych rynków. Oto ceny konsolki: w Japonii cena wyniesie 19 800¥ (182 dol.), w USA 199 dol., w Europie 199€ (287 dol.), w Wielkiej Brytanii 149£ (264 dol.), a w Australii 299AU$ (249 dol.). Jak widać rozbieżności w cenach są dość spore.

Sony PSP konkuruje z konsolką Nintendo DS, która dotychczas cieszy się większą popularnością. Z nieoficjalnych doniesień wynika ponadto, że Nintendo także planuje odświeżyć swój gadżet, wprowadzając w nim m.in. większy wyświetlacz.

Źródło:X-bit labs.com

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DANDUS
  0
  Na podstawie tego zdjęcia nie można nic powiedzieć o różnicach. Tzn na pewno będzie, ale nie aż taka. Zauważcie, że na PSP-2000 pada światło, a przede wszystkim Sony raczej pobawiło się w PhotoShopie, bo była już dyskusja na innych portalach o tym..
  Na pewno PSP-2000 nie ma tak wyblakłego i słabego LCD - jeśli było by tak jak na zdjeciu to w moim PSP-1000 byłby LCD lepszej jakości niż w SLIMIE. W rzeczywistości jest malusieńka różnica na korzyść slima w stosunku do fata, ale to zdjecie raczej ni jak sie ma do rzeczywistości. Marketing i robienie w balona.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   bez rewelacji , posiadam Slima od bardzo dawna i sobie chwale :-) i napewno nie wymienie go na ten model , gdyz jak juz powiedzial DANDUS roznica moze byc ale minimalna :-) pozatym wystarczy kupic na ekran folie (HORI) ktora odbija swiatlo i bedziemy mieli taka sama jakosc :-)