Tablety

Sony rezygnuje z tabletów, przynajmniej na jakiś czas

przeczytasz w 1 min.

Xperia Z5 Tablet miał pojawić się w wersjach z 10-calowym oraz 8-calowym ekranem. Czas przeszły nie jest tu niestety przypadkowy.

Nie jest tajemnicą, iż Sony nie radzi sobie ostatnio najlepiej na rynku mobilnym. Najnowsze doniesienia, chociaż niektórych mogą zmartwić, nie są w związku z tym szczególnie zaskakujące.

Kolejne portale zaczynają zgodnie twierdzić, iż japoński producent zrezygnował z przygotowania Xperia Z5 Tablet. Najbardziej stanowczy są tu przedstawiciele Android Marvel, którzy powołują się na zaufane źródło związane z Sony. Miało ono potwierdzić, iż planowany pierwotnie na ten rok debiut Xperia Z5 Tablet na 100% nie dojdzie do skutku.

To samo źródło podaje, iż przyczyną takiej decyzji producenta są niskie wyniki sprzedaży. Co bardzo interesujące, mowa tu nie tylko o Xperia Z4 Tablet, ale również najnowszych smartfonach Xperia XZ2 oraz Xperia XZ2 Compact. Sam producent nie podał dokładnych danych dotyczących sprzedaży tych ostatnich, ale chwalił się, że np. na polskim rynku przedsprzedaż modelu Xperia XZ2 była bardzo owocna (konsola PlayStation 4 Slim 500 GB w zestawie z pewnością w tym pomogła).

Xperia Z5 Tablet miał pojawić się w wersjach z 10-calowym oraz 8-calowym ekranem. Trudno odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy Sony może ponownie zainteresować się tabletami. Pesymiści sugerują, że być może już nigdy. Zwłaszcza, jeśli nie poprawią się notowania smartfonów japońskiego producenta.

Źródło: Android Marvel, Sony (foto)

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  usuniety_c89fe1248fbe
  0
  Cóż, mam od 3 lat Z2 Tablet i szczerze mówiąc, jeżeli nie szukamy sprzętu do gier, to już Z2 zupełnie wystarcza do domowych multimediów.
  Zero zacięć, bateria wystarcza na intensywny dzień lub nawet kilka dni przy umiarkowanym korzystaniu.
  Nie dziwie się więc, że kolejne modele nie cieszyły się popularnością, skoro poprzednicy wystarczali, a w dodatku smartfony tak urosły, że rola tabletów trochę zatarła się w erze 6 cali +
  • avatar
   HomeAudio
   0
   Ktoś poleci jakiś fajny tablet wodoodporny w rozmiarze 10" (+) ??? Czy tablety z serii Xperia są wodoodporne?