• benchmark.pl
  • Spece szukają Blu-ray i ograniczają import komórek

Spece szukają Blu-ray i ograniczają import komórek

przeczytasz w 0 min.

ITC, czyli US International Trade Commission wskazała 30 firm, które mają stać się jej przedmiotem dochodzenia dotyczącego ewentualnego importu do Stanów Zjednoczonych produktów mogących naruszać prawa patentowe innych producentów. Wśród podanych firm znalazły się takie korporacje jak Sony, Nokia, Toshiba, Hitachi, LG i Samsung. Technologie, które mogły zostać naruszone to napędy Blu-ray, HD DVD i inne wchodzące w skład telefonów komórkowych.

Śledztwo ITC zostało wszczęte po skardze wniesionej przez Gertrude Neumark Rothschild z Hartsdale w stanie Nowy Jork, która jest właścicielką patentów dotyczących technologii LED i laserowych diód emitujących fale o krótkiej częstotliwości. W pozwie wspomniana jest cała masa firm i produktów korzystających z takich urządzeń, dlatego też pani Rothschild domaga się zadośćuczynienia.


Jednym ze sposobów na dobranie się do firm, oprócz oczywiście spotkania na sali sądowej, jest skarga wniesiona do ITC opisująca produkty importowane do Stanów Zjednoczonych, które naruszają jej prawa patentowe. ITC zdecydowała się zbadać skargę, ale poinformowała, że nie poda niczego do wiadomości dopóki nie zbada dokładnie całej sprawy.

Rothschild oczekuje, że ITC zablokuje import produktów, które zawierają elementy naruszające jej patenty. Jednak ITC informuje, że nie jest przekonana, że w ogóle wykryje jakieś naruszenia.


Skarga dotyczy głównie wykorzystania diód niebieskiego lasera, które stanowią podstawowy składnik odtwarzaczy Blu-ray i HD DVD, a także innych urządzeń magazynujących dane. Nie ma się więc co dziwić, że na liście ITC znalazły się takie firmy jak Sony, Toshiba, LG, Sharp, Samsung czy Panasonic.


Jak na razie nie wiadomo pod postacią czego technologia ta pojawia się w telefonach. Możliwe, że chodzi o podświetlanie ekranów. Tak czy siak na liście pojawiają się także Nokia, Sony Ericsson i Motorola.

Rothschild jest emerytowaną panią profesor na uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku i rozpoznawana jest w historii nauki jako bardzo zasłużony badacz półprzewodników. W 1948 roku skończyła studia, następnie uzyskała tytuł doktora nauk chemii po czym rozpoczęła pracę w Philipsie. W 1985 roku dołączyła do kadry uniwersyteckiej.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login