Internet

Spotify i (niepotrzebne) kontrowersje wokół nowego regulaminu

przeczytasz w 1 min.

Aplikacja będzie mogła uzyskać dostęp do zdjęć, kontaktów, lokalizacji i mikrofonu. Ale nie bójcie się.

Spotify app

Przed kilkoma dniami Spotify zaktualizowało swój regulamin. Zgodnie z nim usługa może uzyskać dostęp do zdjęć i kontaktów zapisanych na urządzeniu, lokalizacji, a nawet mikrofonu. Wielu użytkowników zaczęło się więc realnie obawiać o swoją prywatność i bezpieczeństwo. Dyrektor generalny Spotify, Daniel Ek, uspokaja jednak i przeprasza za nieścisłości.

Okazuje się, że owszem – aplikacja będzie mogła uzyskać dostęp do wszystkich tych informacji, ale tylko wtedy gdy jej na to pozwolimy i tylko w takim zakresie, na jaki się zgodzimy. – „Jeśli nie chcesz udostępniać tych danych, nie musisz tego robić. Poprosimy cię o jednoznaczną zgodę przed uzyskaniem dostępu, czego chcemy wyłącznie po to, aby lepiej dostosować do ciebie Spotify” – pisze w otwartym liście Ek.

Daniel Ek wyjaśnia też, po co jego usłudze te właśnie informacje. I tak, zdjęcia z galerii będziemy mogli wykorzystać w naszym awatarze lub jako okładka albumu w bibliotece. Lokalizacja konieczna jest do tego, by Spotify mogło na bieżąco informować nas o trendach i wydarzeniach w okolicy. Osobom z książki kontaktów będziemy mogli udostępnić nasze listy odtwarzania. A co z tym nieszczęsnym mikrofonem? To chyba największa niespodzianka – okazuje się bowiem, że Spotify pracuje nad nową funkcją sterowania za pomocą komend głosowych.

Możecie zatem odetchnąć z ulgą.

Źródło: Spotify, Digital Trends

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  limera1n
  2
  Ok a teraz prawdziwe zastosowanie:

  - prywatne zdjęcia z galerii będą niezauważalnie wysyłane na serwery zewnętrzne,
  - Lokalizacja konieczna jest do tego, by Spotify (i inni) mogło na bieżąco Cię szpiegować i zapisywać Twoje dane GPS,
  - Osobom z książki kontaktów będziemy mogli wysłać reklamy a i przehandlować ich dane osobowe,
  -A co z tym nieszczęsnym mikrofonem? To chyba największa niespodzianka – okazuje się bowiem, że Spotify pracuje nad nową funkcją nagrywania prywatnych rozmów użytkowników.

  Cała dzisiejsza "prywatność"
  • avatar
   mpsk2
   0
   Heh, no cóż, nie używam i jest dobrze.
   • avatar
    DzikiME
    0
    Dobrze że mamy XPrivacy ;)