Internet

Spotify szybko rośnie w siłę - już 15 milionów osób płaci

przeczytasz w 1 min.

Usługa ma już przeszło 60 milionów aktywnych użytkowników, a 1/4 z nich płaci.

Spotify rekord

Usługi strumieniowania muzyki pojawiły się nagle i bardzo dynamicznie zyskują popularność. Bez wątpienia liderem jest obecnie Spotify. Jego właściciele opublikowali za pośrednictwem swojego bloga wyniki popularności. Okazuje się, że usługa może pochwalić się naprawdę zacnymi statystykami.

Pomimo sporej konkurencji, która zresztą robi co może by zachęcić użytkowników, popularność Spotify w ostatnich miesiącach niesamowicie podskoczyła. W maju 2014 roku liczba abonentów (to znaczy płacących za dodatkowe funkcje) usługi wynosiła 12,5 miliona, a na koniec roku było to już 15 milionów. Łączna liczba aktywnych użytkowników robi jeszcze większe wrażenie – z 40 milionów w maju wzrosła do przeszło 60 milionów w grudniu ubiegłego roku.

W uzyskaniu tych rekordów bez wątpienia pomogły ostatnie ruchy zarządu Spotify. Warto wspomnieć chociażby o grudniowej promocji „trzy miesiące za dolara”, premierze albumu Beyonce oraz integracji z usługą transportową Uber.

Chcąc podziękować użytkownikom za to, że są, właściciele usługi Spotify stworzyli play listę „15 Million Thank Yous”. Znajdziemy na niej utwory najpopularniejszych na tej platformie artystów, między innymi Eda Sheerana, Katy Perry, Eminema i Calvina Harrisa. Poniżej możecie sprawdzić ją sami:

Źródło: Spotify

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  Spotify zmieniło moje podejście do cyfrowej muzyki, nie muszę piracić, by bez opłat słuchać muzyki.
  • avatar
   hex3n
   0
   Ja kupiłem roczną subskrypcje razem z kontem na allegro za 35 zł. Działa bez zarzutów.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Stary dobry TECHNICS, co kosztował małą fortunę ponad 10 lat temu!!!
    Jak ktoś mi mówi że nie słyszę różnicy pomiędzy mp3 320, a dobrze zripowanym CD na FLAC, oczywiście za pomocą odpowiedniego oprogramowania jak Exact Audio Copy, to się grubo myli!!!
    Różnicy mogę nie słyszeć na moich komputerowych głośnikach i zintegrowanej karcie dźwiękowej, ale na moim Technicsie słychać że dźwięk jest zubożony, między innymi słabsze basy są! Tak jakby ich nie było!!! We FLACU lub CD bas jest czysty i dynamiczny, że czuć tą moc!!!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     ja również potrzebuje flaców. Gdy korzystasz z takich słuchawek jak AKG K701 i K712 potrzebujesz najwyższej jakości pliku źródłowego. Flac ma barwe...solówki Gilmoura z Divison Bell i Pulse miażdzą system.

     to była taka krótka dygresja. Spotify to ciekawa alternatywa out-door, kiedy nie masz jak zakupić a chcesz posłuchać.

     Jedziesz pociągiem PKP. Zaczynasz podróż, która będzie trwać 6-7h. Nagle od swojego kumpla dostajesz info, że nowa płyta Tool'a* ujrzała światło dzienne. Co robisz ?! :D     * marzenia dobrze mieć
     • avatar
      Łukasz9365
      -1
      Grooveshark FTW :)
      • avatar
       vincentlaw
       -4
       What if I told you...
       there is no difference between mobo sound card and expensive ones?
       The amplifier makes a thing.
       • avatar
        Konto usunięte
        -7
        Ja tam wole płyty CD! Jak kupię to wiem że jest moja, a nie tylko pożyczona!!!
        W Spotify za darmo jest tylko kilka utworów dziennie, reklamy, masa ograniczeń i co chwile zachęcanie do płacenia!!!
        Do tego wszystkiego dochodzi skompresowana muzyka do mp3, co wiąże się z ogromną stratą wielu danych i nie może równać się z jakością CD Audio!!!
        Z cyfrowych Formatów to tylko FLAC u mnie istnieje. Innych skompresowanych nie uznaję!
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Mp3 może również mieć niezłą jakość, porównywalną ze słabym i średnim flacem, ape. Posiadam kilka kawałków mp3 zajmujących powyżej 12Mb ale również dlatego, że nie mogłem znaleźć nic równie godnego w bezstratnych formatach. Do komputerowych bzdunów i zintegrowanych dzwiękówek pewnie każde mp3 dobre, ale i na dobrym smartfonie można usłyszeć wyraźną różnicę...
         • avatar
          misiek12_sdz
          0
          Spróbowałem około roku temu Dezzera, potem Spotify i już zostałem. Słucham muzyki codziennie przez minumum 2-3h często nawet więcej więc za pojedynczy utwór wychodzą śmieszne sumy a wygoda ogromna.